Nieprzeczytane posty

Syberia 2014

1
Witajcie,
planuję podróż w sam środek Syberii, najchętniej w rejon rz. Подкаменная Тунгуска (Podkamienna Tunguska). Cel: spędzenie czasu na łonie prawdziwej, dzikiej i pięknej natury i poznanie tamtejszych, słynących z prostoty i życzliwości ludzi. Być może próba dotarcia do Ewenków - rdzennej ludności tamtych terenów. Oprócz tego około 7 -dniowy spływ rzeką i łowienie ryb na odcinku około 350 km. Noclegi w namiotach lub traperskich chatach nad brzegiem.
Mam 29 lat, poszukuję jednej chętnej - odważnej i mającej krew w żyłach osoby. Jednej, maksymalnie dwóch osób - bo przy tego typu wyprawach duża ilość ludzi nie ma sensu.
Przewidywany termin: druga połowa maja / początek czerwca.
Ze względu na krótki okres urlopu - maksymalnie 3 tygodnie - i chęć jak najdłuższego spędzenia czasu na miejscu, a nie w podróży, przelot samolotem na trasie: tam: Warszawa - Moskwa - Krasnojarsk - Wanawara. Z powrotem: Baikit - Krasnoyarsk - Moskwa - Warszawa. Szacowany koszt przelotu: 4500 zł/os. Do tego trzeba doliczyć koszty wizy, jedzenia i wynajęcia łodzi (z jej właścicielem a naszym przewodnikiem) na spływ z Wanawary do Baikitu. Myślę, że zamknęłoby się to w kwocie 6000-7000 zł/os.
Od razu odpowiadam, że nie mam doświadczenia w tego typu wyprawach, ale uważam, że do odważnych świat należy i jeśli się ma głowę na karku i odpowiedzialne podejście do życia, można sobie poradzić w każdej sytuacji, pod warunkiem odpowiedniego przygotowania.

Pozdrawiam,
Piotr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam towarzysza podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości