Nieprzeczytane posty

Rumunia - wrzesień 2013

1
Witam!
Planuję 2 tygodniowy wyjazd do Rumunii w pierwszej połowie września. Szukam chętnych do wspólnej podrózy.
Wyprawa samochodowa pod kątem odwiedzenia kilku ciekawych miejsc których w Rumunii nie brakuje.
W planach mam zobaczyć (przejechać) trasą transfogaraską, transalpina, odwiedzić Bukowinę, wąwóz Bicaz, wulkany błotne, żywe ognie, ruiny twierdz Daków, polskie wioski itd. Może jakieś krótkie trekkingi.
Wiadomo dokładna trasa do ustalenia :)

Re: Rumunia - wrzesień 2013

4
Bardzo ambitny plan ale uważaj, Rumunia to pułapka ;) raz pojedziesz i będziesz chciał tam wracać. Ja to robię od kilkunastu lat. Co roku.
Bardzo polecam miejscowość Baile Herculane na południu, jedno z naszych miejsc do którego często wracamy. Jak tam pojedziesz koniecznie poszukajcie "dzikich" gorących źródeł, są trochę za miastem i zostały jedne odrobinę pod mostem. Warto. Obok do zwiedzania małe i wielkie wrota Dunaju oraz Decebalus Rex wykuty w skale. Resztę punktów które wymieniłeś gorąco polecam. Pozdrawiam i powodzenia, chętnie służę pomocą. My jedziemy do Rumunii 13 września jeżeli jeszcze wtedy będziecie możemy się 14 spotkać w Cluj Napoca u mojego przyjaciela.

Re: Rumunia - wrzesień 2013

5
Z tą płapką to się mocno zgodze ... jestem/śmy tu któryś raz z kolei i końca niewidać planów na następny raz .Obecnie siedzę w mieście Sibin i równierz je polecam gorąco ze względu na piekno architektóry,histori miasta oraz skansenu Rumuni - w jednym miejscu prawie wszystko co ciekawe z ich regionów... ogólnie w drodze dalej jutro ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam towarzysza podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

cron