Nieprzeczytane posty

Chiny - Hong Kong - Macau (14.09 - 04.10.2013)

1
Witam
Nazywam się Wojtek i wraz z kolegą z pracy organizujemy podróż do Chin
Szukamy osób które są chętne przyłączyć się do wyprawy, bądź szukających kogoś kto się przyłączy

Nasz wstępny harmonogram wypraw podpasowany pod terminy lotów, przejazdów pociągów i restrykcyjne prawo Chinskie jest następujący:
14.09 Wylot Fly Emirates z Manchesteru o godzinie 10:00 (MAN), przesiadka w Dubaju (DXB) na 14h.
15.09 przylot do Hong Kongu (HKG) o 22:00 czasu miejscowego i nocna podróż statkiem na Macau
16 - Macau
17.09 poranny wylot z lotniska w Hong Kongu (HKG) do Pekinu (PEK) i reszta dnia w Pekinie
18, 19, 20, 21.09 - Pekin
22.09 poranna podróż High Speed Train do Changsha i pobyt w Górach Tianmenshan koło Zhangjiajie
23, 24, 25.09 Góry Tianmenshan
26.09 Popołudniowy High Speed Train do Szanghaju
27, 28, 29.09 pobyt w Szanghaju
30.09 poranny wylot z Lotniska w Szanghaju (PVG) do Hong Kongu (HKG) i reszta dnia w Hong Kongu
01, 02, 03.10 pobyt w Hong Kongu
04.10 Wylot Fly Emirates z Hong Kongu o 19:05 z przesiadką w Dubaju na 15h
05.10 Przylot do Manchesteru o godzinie 19:15

Plan miejsc, obiektów i rzeczy do odwiedzenia jest w trakcie tworzenia.
Zapraszam do wymiany informacji oraz wszelkich pytań
pozdrawiam Wojtek :)

Re: Chiny - Hong Kong - Macau (14.09 - 04.10.2013)

3
Witaj Dorota

Bierzemy pod uwagę maksymalny koszt podróży jaki obliczyliśmy, wliczając w to pieniadze które trzeba bedzie ze soba zabrać w gotówce jak i posiadać na koncie bankowym

jest to kwota 10 000zł na osobę

mniejszych kosztów lepiej się nie spodziewać, najwyżej przywiezie się coś ze sobą

próbujemy też nawiązać kontakt na coachsurfing, możnaby dzięki temu ograniczyć niektóre wydatki zwiazane z noclegiem i logistyką zwiedzania

Kolega mieszka w Manchester, ja w Warrington
wylatujemy z lotniska Manchester Airport (MAN) Greater Manchester M90 1QX, Wielka Brytania

Planujesz również podróż do Chin?

pozdrawiam
Wojtek

Re: Chiny - Hong Kong - Macau (14.09 - 04.10.2013)

5
z wizami nie ma problemu. Załatwiamy przez Warszawę za pomocą polecanego pośrednika wizowego z serwisu informacyjnego transazja.pl (koszt wizy razem z usługą pośrednika to okolice 60 funtów - dodam że załatwienie wizy przez Londyn koszt wynosiłby 100 funtów)
- wymogi to zdjęcie paszportowe
- prawidłowo wypełniony wniosek (trzeba zwracać uwagę na szczegóły typu sposób zapisu daty po chinsku)
- kserokopie zakupionych biletów lotniczych do i z chin
- paszport
Natomiast co do wizy do ZEA to mam rozbieżne informacje... jedni mówią że jest darmowa, inni że 100 funtów. Nie wiem czy warto załatwiać wizy dla 14-godzinnego pobytu w Dubaju... pomyślimy jeszcze

swoją drogą, myślę że Dubaj jest wart osobnego wyjazdu :D

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam towarzysza podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości