Nieprzeczytane posty

Wycieczka do Finlandii - lipiec lub sierpień

1
Hej! :) Jestem studentką i Szukam osoby, która wybrałaby się ze mną do Finlandii. Trasa wyglądałaby mniej więcej tak: Helsinki – Lahti – Kuopio – Jyväskylä – Tampere – Turku. Jako transport do Finlandii, samolot w obie strony. Z tego co sprawdzałam dałoby się zmieścić do 1000 zł w obie strony. Oczywiście do Helsinek lub Turku. Jednak transport nie ma dla mnie większego znaczenia, ale chciałabym choć w jedną stronę samolotem (atrakcja heh :D ) Jako transport po Finlandii autostop, a jako nocleg couchsurfing. Tak byłoby najtaniej, a jak wiadomo Finlandia tania nie jest. Chciałabym się tak zmieścić do 2000 zł. Nie byłam tam nigdy wcześniej, więc nie wiem jak wygląda sprawa z autostopem i couchsurfingiem, ale dowiadywałam się na innych forach i podobno nie powinno być z tym problemu. Jeśli ktoś ma z tym jakieś doświadczenia, piszcie ;) Chciałabym jechać w sierpniu, po 7, ale lipiec też mógłby ewentualnie być. Czas trwania to tak ok 1,5 tygodnia albo 2. oczywiście jest to tylko wstępny plan. mam nadzieję, że ktoś podziela moją pasję Finlandią i chciałby się tam ze mną wybrać.
Pozdrawiam
Basia

Re: Wycieczka do Finlandii - lipiec lub sierpień

2
Z autostopem bywa na prawdę różnie - jeden z moich znajomych był zawsze chętnie zabierany (przebył całą Północ autostopem) natomiast drugi kumpel, który chciał się wyrwać z Helsinek do Turku miał cały czas pod górkę i niechętnie był brany przez kierowców do samochodu [co ciekawe, ani jednemu ani drugiemu nie można odmówić uroku osobistego, więc wygląd nie miał na to większego wpływu ;P]. Finlandia jest faktycznie okropnie droga, ale jak się człowiek postara, to może przeżyć za niewielkie pieniądze-> pomijając koszty przelotu oraz zakwaterowanie, mając ze sobą odrobinę prowiantu miałam problem żeby wydać 170e a wliczam w to niejedno piwko w pubie (4-7e), zakup słownika (12e), pamiątkowych drobiazgów, przejazdy autobusami po Berlinie i dojazd relacji lotnisko-centrum Helsinek - wyjazd 6 dniowy.

Na sam wyjazd chętnie bym się załapała, ale niestety mam na tyle zaplanowane wakacje, że nie wcisnę tam dodatkowego wyjazdu i wiążących się z nimi kosztów :<<

Och, i jeśli chcesz się na początku dostać do Helsinek to zalecam rozważenie opcji wylotu z Berlina linią Air Berlin, bo może się okazać, że wyjdzie Ci to dużo taniej jak wylot z Warszawy (przykładowo za bilet z Berlina w 2 strony zapłaciłam 600zł a, gdzie Finnair wołał 850 a LOT blisko 1000).

Re: Wycieczka do Finlandii - lipiec lub sierpień

4
Hej, parę lat temu byłam w Tampere. Jeśli tam się znajdziesz, koniecznie wpadnij do parku rozrywki Sarkaniemi (nie pamiętam jak to się pisze). Ja jechałam do Finlandii autokarem przez Litwę (po drodze zwiedziłam cmentarz na Rosie w Wilnie) i Łotwę, potem promem z Rygi do Helsinek i znów dalej autokarem. Jeśłi zależy Ci na przelocie w jedną stronę samolotem- to looz, ale spowrotem propozuję właśnie autokar- pozwiedzasz wiele pięknych miejsc.
Przed podróżą kup sobie slownik polsko- fiński Level Trading: Słownik polsko - fiński fińsko - polski . Jeśli kupisz go w kraju, to wyjdzie Cię to taniej, niż na miejscu.
W sklepie redcoon.pl możesz go zamówić z darmową dostawą za około 33 złote, więc nawet nie musisz wychodzić z domu.
Poza tym Finlandia jest przepiękna. Bardzo bym chciała jeszcze tam wrócić, jednak póki co moje zobowiązania mi na to nei pozwalają. BAsiu! Życzę Ci, zeby udał Ci się ten wyjazd!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam towarzysza podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości

cron