Nieprzeczytane posty

Trzy Morza

1
Obrazek


Trasa na tej mapce zrodziła się z ...wodzenia palcem po mapie, z chęci odwiedzenia kilku krain, poznania ich klimatu, spotkania z innymi kulturami, a także chęci i potrzeby wręcz powrotu do miejsc, w których kiedyś byłem, do których wracałem, w których mieszkałem...
Trasa wyrysowana palcem, ale nie z palca wyssana. Nie powiem, że w całości sprawdzona. Tego nie wiem. Niektóre jej odcinki w różnych okresach przebyłem, a teraz przyszedł czas, by je połączyć w jeden obwód wielkiego tripu.

Natknąłem się na pewne forum, co to hasłem "porozmawiajmy o podróżach" do rozmów zaprasza. Wielce to chwalebne, że miejsce w sieci takie istnieje, gdzie "wysłuchać" opowieści, "opowiedzieć" o swoich przygodach czy zasięgnąć języka i zdobyć praktyczne informacje można. "Mówię" tu o tym z powodu tego, że każdy Podróżą przez Trzy Morza, bo tak ją nazwałem, zainteresowany będąc zwróci się do mnie, by "porozmawiać" o niej, o szczegółach. O szczegółach rozmawiać będziemy w trasie, kiedy to rodzić będzie się plan, kiedy każdy dzień zaskakiwać będzie czymś nowym. Teraz natomiast ogólnie poruszyć możemy temat logistyki, kosztów czy wyposażenia.
Mówić o podróży będziemy po powrocie z niej. Będzie wówczas co opowiadać!

Kijów - Ałmaty: samolot
Z Ałmaty w kierunku zachodnim do Aktau. Po drodze m.in. Aral, Mangystau.
Aktau - Baku: prom przez Morze Kaspijskie
Azerbejdżan
Gruzja
Armenia (wariant)
Poti/Batumi - Odessa: prom przez Morze Czarne
Ukraina
Mołdowa

Powyższy plan wskazuje trasę i kierunki. Cała reszta stworzy się na miejscu. Dlaczego tak? Bo tak jest ciekawiej. Bo ...naukładałem się już wszelkich różnych planów i kolejnego mi się nie chce ;) Zresztą, jak tu trafić na konkretną godzinę do Aktau na prom, jeśli prom kursuje bez rozkładu jazdy.

Czas trwania tripu: 3-4 tygodnie
Termin: sierpień/wrzesień

Są zainteresowani?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam towarzysza podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości

cron