Nieprzeczytane posty

Krym - lipiec 2013

1
Witajcie!

Mam na imię Piotrek, mieszkam w Krakowie i mam 29 lat. Chciałbym wybrać się w tym roku na Krym, wielu z moich znajomych zachwala to miejsce. Problem generalnie w tym, że nikt z moich znajomych się tam nie wybiera, ale ja mimo wszystko chciałbym jechać :)

Jeśli jakaś osoba/grupa osób miałaby ochotę wspólnie się wybrać to byłoby mi bardzo miło. Generalnie pojadę z każdym choć trochę zbliżonym wiekiem (wiadomo jak ktoś miałby 20- lub 40+ lat to ciężko byłoby się dogadać). Planowałem jechać koleją (o ile wiem bilety trzeba rezerwować kilka tygodni wcześniej), noclegi na dziko w namiotach lub znaleźć jakieś tanie kwatery.

Kontakt na maila:
piotr_bujak@o2.pl

Re: Krym - lipiec 2013

2
Witam !

Znalazłem Twoje ogłoszenie i nie ukrywam, że jestem zainteresowany tym wyjazdem, ponieważ pobyt na Krymie jest od dłuższego czasu moim marzeniem.

Szukam jedynie towarzystwa, z którym mógłybym tam się udać, gdyż na dzień dzisiejszy jestem sam. Planuje jechać w pierwszej połowie lipca, tak mniej więcej koło 10 na około dwa tygodnie.

Znalazłem już nawet trzy oferty dotyczące Krymu.

Ja bardziej preferuje podróż autokarem, gdyż z tego co czytałem i słyszałem podróż pociągiem jest co prawda tańsza, ale długa i męcząca oraz mało komfortowa (jedzie się prawie całą dobę w mało komfortowych warunkach, podobno nawet okna nie można otworzyć,ponieważ jest zablokowane).

Odnośnie tych ofert, cena ich wynosi ok. 2000 zł z wyżywieniem i noclegami na miejscu, jedynie dodatkowo płatne są wycieczki fakultatywne oraz taksa klimatyczna. Wyjazd z różnych miejscowości (Katowice, Kraków, Rzeszów, Przemyśl), jedynie w przypadku jednej z nich wyjazd jest z Rzeszowa.

Wyjazdy te organizują firmy: Travel Group, Intertour, Silesia, Glob (tutaj jest wyjazd z Rzeszowa).

Kilka słów o mnie: Jestem Wojtek, mam 31 lat i mieszkam w Rzeszowie.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Re: Krym - lipiec 2013

3
W poniedziałek (6 maja) wróciłem z Krymu i po raz kolejny planuję wyjazd. Ostatni wypad majowy miał charakter terenowych warsztatów fotograficznych. I takie też organizuję. Odbywać się one będą przez cały sezon letni.
Myślę jednak również o wypadzie czysto trekingowym – z pochodzeniem po górkach, zajrzeniem do niektórych miasteczek, z niektórymi noclegami w skalnych miastach czy w namiotach na plaży.
Zapraszam do obejrzenia niektórych zdjęć z majowego fotograficznego tripu:
http://www.syberiada.com/pl/inne-wypraw ... tramp.html

Re: Krym - lipiec 2013

4
@wkolo81

hej!

Jeśli chodzi o ten wyjazd, ja i ludzie, którzy się odezwali planujemy raczej samodzielny wyjazd niż z biura podróży. Tak jest po prostu ciekawiej i taniej. Bardziej preferuję samodzielne odkrywanie urokliwych miejsc i robienie tego co akurat mnie (i pozostałym osobom) się podoba a nie tego co zostało zaplanowane.

Co do podróży pociągiem to nie dalej jak wczoraj dowiedziałem się, że 2 lata temu moja znajoma z grupą 11 osób przejechała tam i z powrotem za 100zł (100zł za osobę oczywiście). Nie wierzę, żeby autokarem było znacząco taniej :) Ponadto podobno cała podróż pociągiem jest jedną z najciekawszych rzeczy w całej wycieczce, którą się potem wspomina. Ponadto sam jechałem kiedyś 24 godziny autokarem i nie wyobrażam sobie mniej komfortowej podróży.

Jeśli mimo wszystko jesteś nadal zainteresowany to byłoby fajnie. Sam pochodzę z Dębicy i Rzeszów zawsze dobrze mi się kojarzył :)

Re: Krym - lipiec 2013

7
hej!

Jest 4 osoby w miarę pewne. Długości wyjazdu jeszcze nie ustaliliśmy ale chcemy jechać 1. (powrót między 9 a 12). Bilety chcemy rezerwować najpóźniej w przyszłym tygodniu bo lipiec to bardzo gorący okres. W planie jest jeszcze przystanek w Odessie.

Re: Krym - lipiec 2013

8
Co do terminu, to ja planowałem urlop gdzieś tak ok.10 lipca i wtedy też myślałem o wyjeździe. Ten 1 tak mi średnio pasuje. Czy macie już ustalony jakiś plan zwiedzania ? Jeśli nie, to jakie miejsca chcielibyście odwiedzić ?
Natomiast, jeśli chodzi o bilety, to czytałem, że ich ceny zależą od tego, jaką klasą się podróżuje. Podobno są jakieś firmy, dzięki którym można zakupić bilety na pociąg. Ja słyszałem o jednej, nazywa się Wadi, cena to ok. 200 zł.
Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam towarzysza podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości

cron