Nieprzeczytane posty

Pieszo wzdłuż polskiego wybrzeża

1
Jestem studentką I roku geografii, która niesamowicie pragnie przygód. Nazywam się Ada, mam 20 lat i od kilkunastu tygodni myślę nad podjęciem dość ciekawego (?) i, nie da się ukryć, dość trudnego wyzwania. Chciałabym przejść wzdłuż polskiego wybrzeża. Zaczynając w Świnoujściu, a kończąc w miejscowości Piaski. Nie jest to pomysł, który zaraz przygaśnie, ponieważ w tamtym roku planowałam przejść północną Hiszpanię, ale z przyczyn finansowych nie udało mi się. Tym razem liczę, że nic nie stanie mi na przeszkodzie w realizacji mojego marzenia. Dlaczego teraz chcę przejść północ Polski, a nie Hiszpanii? Mianowicie chodzi o środki finansowe, a nawet, może to będą dość przyziemne i dziwne argumenty, chodzi o sieć komórkową, czy język. Jak wiadomo wszystko kręci się wokół pieniędzy, dlatego bardzo mi zależy, aby nie wynajmować czegoś na noc, tylko spać w namiotach.
Swoją podróż planuję rozpocząć 23-25 lipca, a skończyć w ciągu 24-30 dni. Wiem, że lipiec nie jest najlepszym miesiącem pod względem warunków atmosferycznych, czy do takich wypraw, gdyż nad Morzem Bałtyckim jest bardzo dużo turystów, jednak ta data najbardziej mi odpowiada.

Dlaczego założyłam nowy temat? Po prostu - szukam CHĘTNYCH do podjęcia RAZEM ZE MNĄ takiego wyzwania! Mam nadzieję, że ktoś będzie zaciekawiony tą propozycją!

Pozdrawiam,
Ada

Re: Pieszo wzdłuż polskiego wybrzeża

2
Hej!

Bardzo fajny pomysł. 520 km. Najczęściej nazywana szlakiem latarni morskich. Jest też stronka o tej inicjatywie. Nie mogę wstawiać linków, więc po prostu wpisz w google "poczet bałtyckich długodystansowców" i wejdź w pierwszą stronę. Znajdziesz tam wiele porad i opisów. Sam przebyłem tą trasę więc w razie jakiś pytań z chęcią odpowiem i pomogę. Z chęcią również podjąłbym wyzwanie przejścia plażą północnej Hiszpanii :)
A co do daty to rzeczywiście nie najlepsza. Idealny jest tutaj przełom maja i czerwca. Wiatr w plecy i mało turystów.

pozdrawiam

Re: Pieszo wzdłuż polskiego wybrzeża

4
Witam wszystkich serdecznie

Ja razem z moją siostrą poszukujemy dwóch osób (najlepiej chłopaków, ale dziewczyny też mogą być) chętnych wybrać się wraz z nami w pieszą wycieczkę wiodącą naszymi pięknymi plażami od Świnoujścia po Hel.
Założeniem jest wędrówka plażą, lecz w przypadku braku przejścia trasa będzie wieść ścieżkami rowerowymi lub miastem. Początek około 8-9 powrót około 23-24 września. Poza niezapomnianym przeżyciem, pięknymi widokami i świeżą bryzą morską zapewniamy doborowe towarzystwo :)
Jesteśmy siostrami bliźniaczkami, studiujemy biologię, mamy po 23 lata i głowy pełne pomysłów :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam towarzysza podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości