Nieprzeczytane posty

Kolej transsyberyjska Moskwa - Pekin, czerwiec 2013

1
Poszukuję towarzyszy podróży koleją transsyberyjską z Moskwy do Pekinu.

Planowany termin pierwsza połowa czerwca 2013 (do ustalenia), całkowity czas wycieczki około dwa/trzy tygodnie.
Przejazd do Moskwy pociągiem z Warszawy. Następnie z Moskwy koleją transsyberyjską do Irkucka, tam dwa dni na zwiedzanie Bajkału. Następnie dalej koleją do Ułan Bator, tam kilka dni na zwiedzanie mongolii. Potem dalej koleją
do Pekinu i znów kilka dni na zwiedzanie. Powrót do kraju samolotem.

Bilety na kolej kupuję za pośrednictwem biura Eyand Travel Maja Forysiak i Albert Kuczyński, również przez nich
załatwiam wszystkie wymagane wizy.

Koszty orientacyjnie:
- bilet na pociąg Warszawa - Moskwa około 250 - 300 PLN
- bilet na pociąg Moskwa - Pekin około 694 euro (drugą klasą) i około 535 euro (trzecią klasą na odcinku Moskwa-Irkuck,
dalej już drugą klasą)
-bilet samolotowy Pekin - Warszawa około 2000 PLN
- wizy (wymagana wiza białoruska, rosyjska, mongolska, chińska) około 1134 PLN
- dodatkowo konieczne jest wykupienie ubezpieczenia na białorusi koszt 30 PLN i rosji koszt 1,70 euro za dzień
- noclegi koszt około 30-40 euro za noc z tego co się orientuję
- jedzenie, na pewno część można zabrać z Polski, resztę kupić na miejscu, trudno określić jaki to koszt ale
na pewno trzeba mieć jakąś sumę na ten cel

Szczegółowy plan podróży jak i termin do ustalenia / modyfikacji, nic nie jest ostateczne, plan można dostosować
do potrzeb i możliwości. Powyżej przedstawiłem generalny zarys jak bym to widział ale jestem elastyczny.
Przygotowania trzeba by było zacząć około dwa miesiące przed wyjazdem. Bilety można kupić najwcześniej 45 dni
przed odjazdem pociągu, na wizy czeka się około pięciu tygodni. Chcę zrobić wszystkie konieczne szczepienia,
to też zajmie trochę czasu.

Trochę o mnie, mam 31 lat, jestem inżynierem budownictwa. Mam kilka wyjazdów na koncie, Rosja – Sankt Petersburg (podróż przez Litwę pociągiem), Islandia (podróż przez Niemcy, Danię, Szwecję, Norwegię – autobusem, Wyspy Owcze - promem), Ukraina – Kijów (pociągiem), i inne których było całkiem sporo Szwecja (dwukrotnie, raz autostopem, raz samochodem), Włochy (samochodem), Chorwacja (samolotem), Wielka Brytania (dwukrotnie). Tak więc jakieś doświadczenie w podróżowaniu mam. Od zawsze marzyłem żeby przejechać całą Rosję wzdłuż, również mongolia i chiny mocno mnie ciekawiły.W tym roku chcę spełnić marzenia. Zainteresowanych proszę o kontakt:

luque853@wp.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam towarzysza podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

cron