Nieprzeczytane posty

Izrael kwiecień 2013 szukam chętnych.

1
Chciałbym zobaczyć ziemię świętą.Tzn miejsca znane Jerozolima,Nazareth,betlejem itp.Nie chce,żeby to była typowo kościelna wycieczka hihi.Bo na taka może wyglądać.Niestety nie znam nikogo kto by się chciał wybrać na taki wypad.Myśle,że tydzień mógłby wystarczyć,wszystko związane z urlopem w pracy.Jak szukałem lotów to najtaniej wychodzi wizzair via budapeszt.Wiek,płeć zainteresowanych nieistotna.Oczywiście dobrze by było ,żeby były to osoby które chcą jak najwięcej zobaczyć w możliwie jak najkrótszym czasie(planuje 1 tydzień).Z tego co wiem wizy dla obywateli Polski nie są wymagane.Doczytałem aby nie chcieć dać sobie wbić izraelskiej wizy turystycznej do paszportu już w Izraelu,gdyż potem mogą byc trudności z wjazdem np do krajów arabskich,które nie mile widzą taki stemple(wręcz jest zakaz wjazdu na terytorium).Pozostaje wtedy zmiana paszportu.Czasu jest jeszcze troche więc może ktoś sie zainteresuje.Im wcześniej tym lepiej bo szybciej sie będzie można zorganizowac i wszystko ogarnąć.

Re: Izrael kwiecień 2013 szukam chętnych.

8
Przykładowy plan do negocjacji wg mnie:
biorę pod uwagę 9-cio dniowy pobyt.
1.dzień- przylot do TelAvivu w zależności od czasu można pozwiedzać lub odrazu udać sie do miejsca noclegu.Na nocleg wybrałbym Jerozolimę skąd można wszędzie się udać i planować wypady.Chociaż szperając w internecie dowiedziałem się,że tańsze są noclegi w Betlejem(tj. 8 km od centrum Jerozolimy),czyli praktycznie tuż obok
2,3,4 dzień-zwiedzanie wszystkich zabytków Jerozolimy w połączeniu z wizytą w Betlejem.Doczytałem,że 3-4 dni w zupełności powinno wystarczyć na poznanie tego świętego miejsca.
5dzień-wyjazd nad Morze Martwe,kapiel oraz wjazd kolejką na Masadę.Przy okazji można udać się około 1km na północny zachód od brzegu morza do osady Qumran (ruiny i miejsce znalezienia zwoji z qumran).
6,7-dzień-zwiedzanie Akki wraz z Hajfą oraz Nazaretu można także zachaczyć o jezioro galilejskie.

Z Jerozolimy do Akki można udać sie tamtejszą koleją.Z uwagi na odległość można pomyśleć o noclegu w okolicy np w Hajfie.
8-dzień-poświęciłbym na autonomie palestyńską.Dla porównania arabów i żydów.
9-dzień to dzień wylotu.I tu też wszystko by zależało od możliwości czasowych tzn. o której lot ,o której przybycie z Jerozolimy itp,itd.Jeśliby było dużo czasu to można połazić po Telawiwie.

Nie wiem czy jest to do ogarnięcia,korzystając z komunikacji publicznej.Stąd też pomysł wynajmu samochodu koszt okoł 500-600 zł na taki okres.

to tylko mój pomysł,który nie musi być wcielony w życie.Czekam na propozycje,poprawki mile widziane.pozdrawiam zainteresowanych.

Re: Izrael kwiecień 2013 szukam chętnych.

9
Cześć, byłam w Izraelu w 2011 r., była to co prawda wycieczkaorganizowana przez biuro, ale jednego dnia zrobiłam sobie indywidualne zwiedzanie. Mieszkaliśmy w Betlejem i pojechałam autobusem do Jerozolimy, pochodziłam po Jerozolimie i wróciłam autobusem do Betlejem. Nie musicie wypożyczać samochodu, spokojnie możecie podróżować komunikacją publiczną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam towarzysza podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości