Nieprzeczytane posty

Re: 9000 km po Europie

2
Witam
Specjalnie założyłem konto na forum,aby zgłosic swój udział w tripie.jestem zainteresowany.Pasowałby mi maj lub wrzesień,gdyż czas wakacji to upały na południu i mnóstwo turystów.Dużą część trasy można przebyć pociągiem.Słyszałem o biletach na europe,na kilka dni czy coś podobnego.Czekam na odzew.Jestem w Angli jakby coś.Główny moim marzeniem pozostaje jednak nowy jork lotem nowym dreamlinerem,ale przez wizy pozostaje mi europa hihi

Re: 9000 km po Europie

3
zgadzam się odnośnie, upałów i turystów, myślę ze grupa min 4 osoby co do szczegółów to czekam na każda propozycje, jak by to mogło wyglądać, temat bardzo rozwojowy, dlatego tak wcześnie to wszystko wrzuciłem w neta.

Odnośnie NY, też takie plany gdzieś się przewija, wprawa na ok 3-4 tyg NY, BOSTON, Las VEGAS po drodze wielki kanion jak ktoś nie był), potem KALIFORNIA Z północy na południe(to samochodem), następnie lecimy do Maiami, i tam sa spoko wycieczki ok 7 -10 dni po Karaibach takim Cruiserem cena ok 700$. szacowany koszt ok 10-12 tys z przelotami wizami itp.

Re: 9000 km po Europie

4
spróbuję przedstawić swoją propozycję jutro,oczywiście jak czas pozwoli.pokombinujemy i może cos sie wymyśli hihi.Jedyny problem jaki może wystapic to czas urlopu.Mogę jedynie wziąć urlop max16-17 dni.Co do stanów to tylko wizy mnie trzymają,bo tak to już bym był.Jestem kilka lat w Anglii i myślałem o paszporcie uk,który by mi umożliwił wyjazd.Jednak po sprawdzeniu takiej możliwości doszedłem,że gra nie jest warta świeczki.(tzn koszt,egzaminy jakieś itp i itd).

ps.A na jakich miejscach by Ci zależalo.Jak dla mnie to np.Paryż,Anglia,Rzym może odpaść.Z Rzymu wróciłem tydzień temu.

Re: 9000 km po Europie

6
Całkiem zapomniałem o tym wątku a obiecałem pomóc.Mi osobiście zależałoby na tym fragmencie:

Barcelona-zwiedzanie,camp nou
andora-ale niekoniecznie
Marsylia-przejazdem,ewentualnie szybkie zwiedzanie
Cannes-zwiedzanie
Monaco-zwiedzanie księstwa
Sanremo-zobaczyć,niekoniecznie zwiedzać
Turyn-całun turyński,ale trzebaby było zboczyć z trasy
Chamonix-wjazd najwyższą kolejką linową

Oczywiście wszystko trzeba ustalić.Najważniejsze,żeby skonfrontować kto co chciałby zobaczyć i wybrać optymalny kompromis.Zachęcam w imieniu twórcy wątku do organizowania się i zgłaszania pomysłów.Niestety nie mogę wkleić linka z google maps z fragmentem tej trasy,bo mam za mało postów

Re: 9000 km po Europie

7
Super pomysł, czieszy człowieka że ludzie lubia podróżować i chcą wszystko zobaczyć. Zaplanowana trasa... super miejsca, jeśli miało by wam to pomóc mogę wam podesłać jakieś informacje gdyż taką trasę sam miałem zaplanowaną i dopiętą na ostatni guzik, wsiadać i jechać... i tak też miało być. Z doświadczenia (sam podróżuję w taki sam sposób) na to co jest w linku potrzeba jednak trzochę wiecej czasu tak ze 2 razy , to MOŻE sie uda, a tak zeby to zrobić na spokojnie 2 miesiące. Przyszłe wakacje jeszcze nie sa zaplanowane i byćmoże jak zbierze sie ekipa i fundusze pozwolą wystartujemy w tamte rejony. Napewno w temte strony pojedziemy kamperem, mam takiego w sumie zaklepanego i cała ta trasa przy obecnych cenach paliw, wypożyczeniu campera na miesiąc, wynosi ok 12tyś, co przy 6 osobach na pokładzie bo tyle też wchodzi do domu na kólkach wynosi tylko 2tyś!!!
Pewna rada , przy planowaniu tego typu wypraw najprostszą metodą szukania ciekawych miejsc są biura podróży, a konkretnie informacje zawarte i planach wycieczek. Odpalamy 15 wycieczek do Hiszpani i mamy najważniejsze obiekty warte obejrzenia. Pozdrawiam

Re: 9000 km po Europie

9
Ale kto?? :) My (czyt. ja) czy autor postu. Generalnie na treking po alpach jestem jak najbardzie za, bardzo chętnie wyskoczył bym na krótko, kilka dni, tylko połazić po górach, jest to blisko przecież :), a na takim tripie to mozemy połazić po Portugali, po Pirenejach, a nie górkach oddalonych 8 godzin jazdy autem.

Re: 9000 km po Europie

10
Przez to, że nie posiadam samochodu jest ciężko zorganizować taki wyjazd dlatego się spytałam ;) w takim razie jeżeli byłby również ktoś chętny na krótką podróż w Alpy to też byłoby super :) ale jeśli chodzi o Pireneje to też jak najbardziej jestem za wyprawą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam towarzysza podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości