Nieprzeczytane posty

TOSKANIA - Włochy - 27 lipiec, 10 dni

1
Cześć,
Zapraszam do przyłączenia się na do wyprawy rowerowej do Włoch - Toskanii.
Szukam towarzysza/ki rowerowego kółka i campingowej zabawy.
Trasę przygotowałem tak, że dzienny dystans to średnio 50-60km. Teren jest pagórkowaty więc myślę że to w zupełności wystarczy, biorąc też pod uwagę że fajnie byłoby się gdzieś zatrzymać, zobaczyć z bliska stare zamki itp.

Część noclegów chciałbym przenocować na campingach (są m.in. w Sienie, Florencji, Cecinie i in.) część w jakimś, gospodarstwie, na dziko lub starej winnicy. Zobaczymy. Ognisko na jakimś pagórku w otoczeniu winnic i pól może mieć swój urok.

Zabieram namiot 2-os. Więc jeżeli nie masz możemy się dogadać. Na miejsce dojedziemy autokarem.

Ogólny zarys

0 dzień 27 lipiec
Firenze

1 day - 28 lipiec
Firenze - Montespertoli - Certaldo - San Gimignano
(aprox. 55 km)

2 dzień - 29 lipiec
San Gimignano - Colle Di Val D'Elsa - Pievescola - Sovicille - Siena
(aprox. 56 km)

3 dzień - 30 lipiec
Siena

4 day - 31 lipiec
Siena - Monteriggioni - Radda in Chianti
(aprox. 50km)

5 dzień - 01 sierpień
Radda in Chianti - Sambuca in Val Di Pesa - Greve in Chianti - Impruneta - Firenze
(aprox. 67 km)

6 day - 02 sierpień
Autobusem: Firenze - Sarzana
rowerem: Sarzana -Viareggio- Pisa
(aprox. 55km)

7 dzień - 03 sierpień
Pisa - Livorno- Cecina
(aprox. 60 km)
Autobusem powrót do Firenze

8 dzień - 04 sierpień
Powrót do domu

Wyżywienie: Camping Gas, lokalne bary
Nocleg: Campingi, namiot
Trasa: mniejsze, boczne drogi asfaltowe

Coś o mnie:
Lubię podróżować. Na rowerze przejechałem niedawno ok 350 km nad Austraickimi jeziorami Salzkammergut. Z odrobiną dobrego nastawienia możemy stworzyć świetny wyjazd.

Pisz maila jak jesteś zainteresowany/na.
Krzysiek

Re: TOSKANIA - Włochy - 27 lipiec, 10 dni

2
Serwus!
Z wielką chęcią bym się wybrał, ale nie pasuje mi termin. We Włoszech bywałem często i przyznam, że mam niesamowitego bakcyla na wszystko co związane z historią tego kraju. Gdyby ktoś wybierał się we wrześniu, tj. poza sezonem, to jestem za. Musisz się Kolego liczyć z niesprzyjającą pogodą ( koszmarne upały ) i wysokimi cenami w sezonie.

Pozdrawiam !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam towarzysza podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości