Strona 1 z 1

Tropikalna Przyroda Ameryki Południowej.

Nieprzeczytany postNapisane: 12 sie 2017 12:24
przez Krzysztof Filla
Po trzech latach przerwy wyruszyłem w pojedynkę pod koniec stycznia 2017 do Ameryki Centralnej (Nikaragua, Kostaryka). Moim głównym motywem i celem ostatnich wypraw jest fotografia przyrody i zdobywanie wiedzy na temat lasów tropikalnych a następnie propagowanie tego w przystępnej formie. Jest to mój mały wkład, mały kamyczek w ochronę tych niezwykle bezcennych i fascynujących rejonów przyrodniczych, które znikają w zastraszającym tempie a z nimi bioróżnorodność i tym samym system podtrzymujący życie na naszej planecie.
Tutaj można zobaczyć fotografie z ostatniej wyprawy:
http://www.filla.pl/ameryka.php

Dlatego pragnę kontynuować obraną idę i moje wartości w przygotowaniu następnej wyprawy do Ameryki południowej i może ponownie centralnej skupiając się na lasach tropikalnych. Podróż planuję rozpocząć w 2018 i potrwa około roku a może nawet dwa. W pierwszej kolejności muszę podszkolić język hiszpański, bo bez niego jest ciężko. Żeby się utrzymać przez taki długi okres chciałbym uczestniczyć w darmowych programach z wolontariatem które obejmują swoim działaniem lasy deszczowe. Na dzień dzisiejszy nie mam żadnych konkretnych miejsc ale mam nadzieję sukcesywnie zdobywać informacje i z czasem zarysować kształt wyprawy.

Poszukuje osoby odżywiającej się roślinami, po pierwsze w niektórych krajach ciężko znaleźć wege przyjazne jadłodajnie więc wspólne ich poszukiwanie ułatwi podróż. Po drugie głównym motorem napędzającym wycinkę lasów deszczowych to produkcja mięsa, więc troska o nie i spożywanie mięsa nie idą w parze.
Wiadomo, osoba ta musi mieć podobny cel, bo w przeciwnym razie wspólna podróż nie ma sensu. Wszystkie zapędy survivalowe włącznie upolowaniem małpy odpadają :) (wcześniej tacy ludzie się do mnie zgłaszali) Choć jak zwykle w podróż zabieram własny namiot i deskę do krajania. Ważna jest chęć poznania tamtejszej przyrody od strony praktycznej i teoretycznej. Zważywszy charakter wyprawy takie przymioty jak cierpliwość, wytrwałość, opanowanie mile widziane. W praktyce tak to wygląda żeby zrobić dobre zdjęcie często trzeba siedzieć bez ruchu z przyłożonym aparatem do twarzy przez 2 godziny :)
Poszukuję osoby z jakimś doświadczeniem w niezależnym podróżowaniu poza granice Europy.
Ważne jest żeby trochę się poznać przed wyjazdem.

Re: Tropikalna Przyroda Ameryki Południowej.

Nieprzeczytany postNapisane: 27 lis 2017 21:21
przez Krzysztof Filla
Witam Wszystkich.
Odgrzewam już starszego kotleta. Nie było zainteresowanych więc postanowiłem więcej nie czekać i kilka dni temu kupiłem bilet z Berlina do Panamy. Wylot 26 stycznia, a powrót z Panamy 7go czerwca. Tak jak pisze powyżej w moim ogłoszeniu, pole mojego zainteresowania to lasy/przyroda regionu od Panamy do Gwatemali. Wiadomo jeśli będą po drodze jakieś piramidy minionych cywilizacji to też z przyjemnością można zobaczyć. Z różnych powodów jeszcze nie ustaliłem trasy ale trzeba teraz przysiąść i coś nakreślić. Jeśli ktoś ma podobne cele i będzie w okolicy to zawsze można pokonać część trasy razem.

Re: Tropikalna Przyroda Ameryki Południowej.

Nieprzeczytany postNapisane: 01 maja 2018 15:51
przez Krzysztof Filla
Niestety z powodu choroby zostałem zmuszony do odłożenia wyprawy do czasu powrotu do zdrowia i odzyskania potrzebnej kondycji. Jeszcze nie rozmawiałem z liniami lotniczymi ale realny wyjazd widzę pod koniec sierpnia/pierwsze dni września a powrót pod koniec kwietnia 2019. Rodzaj wyprawy jest bardzo niszowy dlatego podejrzewam nie było zainteresowanych ale może tym razem ktoś poczuje to o czym piszę. Rozważam też, żeby dostosować się do panujących pór deszczowych i po wylądowaniu w Panamie pojechać na 3 miesiące do Peru. Po czym od grudnia Kontynuować podróż po Ameryce Centralnej głównie po Panamie, Kostaryce i Gwatemali. Nikaraguę i El Salwador chcę potraktować więcej jako tranzyt.

Re: Tropikalna Przyroda Ameryki Południowej.

Nieprzeczytany postNapisane: 28 cze 2018 13:44
przez Wenuska
ogolnie mnie interesuje temat, tylko gdzie chcesz nocowac? jak zdobywac pozywienie? jakie koszty wyjazdu?