Nieprzeczytane posty

Najpiękniejsze widoki nieba ... nocą?

1
Europejska wyspa zasłużyła na miano najlepszych i najpiękniejszych miejsc do patrzenia. Organizacja International Darak-Sky ogłosiła właśnie pierwszą na świecie wyspę – a więc rezerwat naturalnego ciemnego nieba.
Wyspa ta kusiła dziewiczą przyrodą, a także przepięknymi krajobrazami. SARK to najmniejsza wyspa z czterech wysp należących do archipelag Wysp Normandzkich. Znajdują się one pomiędzy Wielką Brytanią a wybrzeżem Francji.
Na wyspie zamieszkuje kilkaset osób. Przedstawiciele z organizacji Dark-Sky prawie przez cały rok współpracowali z mieszkańcami wyspy. Chodziło o zmniejszenie do granic możliwości zanieczyszczenie światłem. W związku z tym, wyspa nie ma w bezpośrednim otoczeniu źródeł zanieczyszczenia nocnego nieba sztucznym światłem, gdyż to właśnie zdaniem naukowców, jest główną przeszkodą, by zobaczyć prawdziwe oblicze czarnego nieba.
Na wyspie stworzono plan oszczędnego oświetlenia, nie ma publicznych świateł, ani też uczęszczanych dróg. Właśnie dzięki tej współpracy z mieszkańcami wyspy, Sark stanie się miejscem licznych odwiedzin nie tylko turystów, ale także różnych badaczy.
Tak więc wyspa Sark należy do grupy obszarów, w której będzie możliwa obserwacja prawdziwego czarnego nieba. Należy tutaj dodać iż pierwszym europejskim Międzynarodowym Parkiem Ciemnego Nieba jest Galloway Forest Dark Sky Park w Szkocji.
Potrzebujecie rozliczyć się z podatkiem w Holandii Belgii,Hiszpanii lub Anglii?
Zapraszam na moją stronę, chętnie pomogę:

http://www.kancelariabean.com

Re: Najpiękniejsze widoki nieba ... nocą?

2
Podłączę się do temat ze swoimi 3 groszami, będącymi moim kolejnym marzeniem podróżniczym. Jaki ma to związek z nocnym niebem? Bardzo duży. Jak może już się domyślacie chodzi o zorzę polarną :] nie będę wrzucał zdjęć, bo niestety żadnych nie mam, zorza ciągle przede mną! polecam pooglądać sobie grafiki Googla dla frazy "zorza polarna"

Jeśli któryś z forumowiczów miał okazję zobaczyć to na własne oczy, zachęcam do wspominania i dzielenia się fotami!
byle dalej...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum naszego forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości