Nieprzeczytane posty

Podróże statkami bardziej popularne

1
Jak wskazują statystyki podróże drogą wodną stają się coraz bardziej popularne.Głównym czynnikiem wpływający na ten stan rzeczy jest luksus i nieoceniony komfort jakiego możemy zakosztować pływając takimi kolosami jak np Queen Elizabeth.W 2010 tą formę podróży wybrało blisko 15 mln ludzi,z czego z samych transatlantyckich podróży morskich skorzystało ok 13,44 mln turystów.W obecnym roku owe statystyki mogą pokazać nawet kilkunastu procentowy wzrost w tej branży,co skutkować będzie większą ilością rejsów oraz licznymi promocjami.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Podróże statkami bardziej popularne

2
Coś za dużo tu danych za 2010 rok, drogi adminie. Ale rzeczywiście polularność podróży statkami rośnie. Szczególnie jednak wśród bogatych emerytów, a więc wątpię, czy takich jest wielu na naszym forum. Niektórzy z tych emerytów (głównie z USA, Kanady i Zachodniej Europy) sprzedają nawet własne domy, by w komfortowych kajutach takich statków “cruise” dopełnić życia zwiedzając sobie jeszcze to i owo przed śmiercią. Prowadzi to czasem do zabawnych kontrastów. W śluzie Miraflores Kanału Panamskiego widziałem np. po jednej stronie taki cruise (“Cristal Serenity”) z siwiuteńkimi staruszkami w bamboszach i szlafrokach, a po drugiej kontenerowiec z uwijającymi się na pokładzie Filipińczykami w usmolonych kombinezonach. Zdjęcia statków (bez pasażerów, bo nie wypada) możecie zobaczyć pod: Ameryka – Pozostałe kraje – Panama…
Nie powiedziałem, że przybyłem was ocalić. Przybyłem ocalić Ziemię. (Klaatu w filmie "Dzień w którym Ziemia zatrzymała się")

Re: Podróże statkami bardziej popularne

4
Myślę panowie że najlepszym czasem na roczne podsumowania jest początek roku następnego,nawet jeśli są to statystyki.|Z drugiej strony masz również rację w końcu 2010 mamy juz za sobą ,przyjrzymy się zatem bieżącym informacją.

Jeśli chodzi o podróż morską to przyznam się szczerze że się troszkę że dziwię że tak sceptycznie podchodzisz do turystyki wodnej.Przecież to nie tylko transatlantyckie rejsy.Mieliśmy również kilka dyskusji właśnie na ten temat.Można przecież pływać w nocy,a zwiedzać za dnia.Myślałem nawet o założeniu całkiem nowej sekcji dotyczącej turystyki morskiej.Znalazłem sporo promocji więc może warto zgłębić temat.Co o tym myślicie ?
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Podróże statkami bardziej popularne

5
Według mnie to bardzo dobry pomysł. W ofertach spotyka się coraz więcej propozycji rejsów nie tylko dla bogaczy ale również dla przeciętnych turystów, choćby rejsy po Morzu Śródziemnym z zawijaniem do portów kilku państw. I prędzej czy później sam skorzystam z takiej oferty. Jak dotąd tylko raz byłem w pełnomorskim rejsie, ale było to bardzo dawno jak jeszcze istniał nasz flagowy transatlantyk "Stefan Batory"

Re: Podróże statkami bardziej popularne

6
Nadal się nie rozumiemy. Ja żadnych danych nie znalazłem, nawiązuję tylko do Twoich. Proponuję byś uważnie przeczytał swój własny wpis z 31 stycznia i zadał sobie pytanie, czy wszystko w nim "gra" za ten 2010 rok.
Nie powiedziałem, że przybyłem was ocalić. Przybyłem ocalić Ziemię. (Klaatu w filmie "Dzień w którym Ziemia zatrzymała się")

Re: Podróże statkami bardziej popularne

7
Masz całkowitą rację zabrakło jednego słowa,które mi gdzieś umknęło ;) Dzięki za cenną uwagę

Teraz jest poprawnie
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum naszego forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości