Nieprzeczytane posty

Pałac Odyseusza odnoleziony-Grecja

1
Pozostałości pałacu Odyseusza odkryto na na wyspie Itaka.


O odkryciu przekonany jest zespół greckich archeologów,którzy od blisko 16 lat prowadzą prace wykopaliskowe w tym rejonie.Naukowcy zgodnie twierdzą iż odkryte ruiny w pełni pasują do tych z opisu zawartym w "Odysei" Homera.

Archeolodzy odkryli ruiny 3-poziomowego pałacu, do którego prowadzą schody wykute w skale - oznajmił archeolog Thanasis Papadopulos.

Odnaleziono również studnię zbudowaną w około XIII w. p.n.e. (wtedy, gdy była wojna trojańska opisywana przez Homera).

To kolejne wielkie odkrycie,nie lada gratka dla archeologów,historyków i nas turystów oczywiście ;) ;) ;) ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Pałac Odyseusza odnoleziony-Grecja

2
Z jednej strony bardzo ciekawa informacja. Z drugiej jestem ciekawy w jakiej formie zachowane są te ruiny. Nie przepadam za zwiedzaniem miejsc gdzie zostało dosłownie kilka kamieni. Nie wiem, może to kwestia zbyt małej wyobraźni ? Nie przemawia do mnie kilka kamieni, które kiedyś były wielkim pałacem... Jeśli zachowane są fragmenty pozwalające jakkolwiek zobaczyć choćby zarys bryły - bardzo chętnie odwiedzam :)
byle dalej...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum naszego forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości

cron