Nieprzeczytane posty

Wrocław- Piloci pomylili pasy startowe

1
We wtorek na lotnisku Strachowice piloci samolotu Eurolot pomylili drogi w gęstej mgle. Zamiast z właściwego pasa startowali z remontowanej drogi kołowania. Według ekspertów mogło dojść do tragedii – informuje "Gazeta Wyborcza".

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych ocenia, że badanie przyczyn incydentu może potrwać kilka tygodni. "To jeden z poważniejszych w ostatnim czasie w kraju" – mówi Wiesław Jedynak z komisji.

Jak zapewnia Jacek Balcer z Eurolotu, za sterami siedzieli doświadczeni piloci. "Wyjaśniamy sytuację. Do tego czasu załoga została zawieszona" – mówi.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wrocław- Piloci pomylili pasy startowe

2
Właśnie przeczytałem o tym w gazecie i nieco zdziwiła mnie informacja o zawieszeniu załogi. Fakt, że piloci powinni baczniej zwracać uwagę na oznakowania, ale jest w tym przypadku według mnie ewidentna wina obsługi lotniska. Jak wiadomo panowała wówcza dośc gęsta mgła i wobec tego przed samolotem powinien jeczać samochód z tablicą "Follow me" tak jak to jest stosowane na całym świecie. A wjazd na pas do kołowania na który omyłkowo wjechał samolot powinien zostać zagrodzony. Nie doszłoby wtedy do pomyłki, która mogła się skończyć tragicznie.
A na marginesie znów opóźnia się oddanie nowego terminalu wrocławskiego lotniska. Teraz mówi się o końcu grudnia a pierwszych pasażerów ma przyjąć w lutym 1012 roku. I miejmy nadzieję, że wreszcie będzie to termin ostateczny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum naszego forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości