Nieprzeczytane posty

Co najchętniej oglądamy w Szkocji

1
W 2010 r. około 1,3 mln turystów odwiedziło 52 gorzelnie szkockiej whisky oraz centra dla turystów otwarte dla publiczności. Prawie dziewięciu na dziesięciu turystów (86,1 proc.) pochodziło spoza Szkocji, a prawie dwie trzecie (62,3 proc.) spoza Wielkiej Brytanii.

Gorzelnie whisky oraz centra dla turystów stały się silnym bodźcem wspierającym gospodarkę i rynek pracy, przyciągającym coraz większą liczbę zagranicznych turystów do Szkocji, wynika z badania przygotowanego przez Stowarzyszenie Szkockiej Whisky.

Pieniądze pozostawione przez turystów oraz zatrudnienie związane z działalnością „whisky visitors center” (centra dla turystów) dostarczają szkockiej gospodarce dodatkowych dochodów.


Gorzelnie, destylarnie, bary, puby produkujące i sprzedające whisky pełnią ważną rolę ośrodków promujących kulturę i turystykę w Szkocji, przy okazji tworzą kilka tysięcy miejsc pracy. Właśnie takie centra prowadzące działalność turystyczną i kulturalną rozwinęły się wokół bardzo wielu gorzelni whisky w Szkocji.

Na podstawie badań 52 gorzelni otwartych dla publiczności, wyliczono, że dodatkowo zapewniają one 6750 miejsc pracy w hotelarstwie, gastronomii, sporcie, rekreacji, rozrywce w całej Szkocji. A co ważniejsze wiele z nich znajduje się na odległych obszarach wiejskich, gdzie możliwości znalezienia zatrudnienia są ograniczone.

Ważny jest również aspekt makroekonomiczny łączący szkocką whisky i przemysł turystyczny. Szkocka whisky stała się ambasadorem Szkocji, pomagając temu regionowi wyróżnić się na niezwykle zatłoczonym światowym rynku turystycznym.

Średnio każde 100 mln funtów pochodzących z eksportu szkockiej whisky generuje 20 mln funtów pozostawionych przez turystów odwiedzających Szkocję. Skoro wartość całego eksportu szkockiej whisky wynosi rocznie 3,1 mld funtów szacuje się, że około 640 mln funtów pochodzi z bezpośrednich wydatków turystyki związanych ze szkocką whisky.

- Wzrost eksportu szkockiej whisky przyczynia się do dalszego napływu zagranicznych turystów do Szkocji, dotyczy to w szczególności tych krajów, które dopiero odkrywają smak szkockiej whisky, przy czym Polska jest tego najlepszym przykładem – powiedział Stephen Swinney, dyrektor The Scotch Malt Whisky Society w Polsce, które swoją działalność w naszym kraju rozpoczęło kilka miesięcy temu.

Rosnąca sprzedaż butelek jednosłodowej szkockiej whisky pochodzących ze Stowarzyszenia The Scotch Malt Whisky Society potwierdzać ma te dane.

- Sprzedaż od stycznia do końca sierpnia bieżącego roku wzrosła o 6,4 proc. w Wielkiej Brytanii i aż o 39,3 proc. w skali międzynarodowej w porównaniu z analogicznym okresem roku minionego – dodał Stephen Swinney.

Zródło artykułu onet.pl
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum naszego forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości

cron