Nieprzeczytane posty

Zagraniczne praktyki edukacyjne „Teach the World”

1
Zagraniczne praktyki edukacyjne „Teach the World”- zdobądź doświadczenie doprawione egzotyką.

Do 16 października trwa rekrutacja na praktyki edukacyjne w ramach programu „Teach the World”.

Dzięki niemu można wyjechać do Turcji, Chin, Kolumbii i Kostaryki. Ogólnopolska rekrutacja otwarta jest dla studentów 3 roku i absolwentów filologia angielskiej, sinologii, turkologii, anglistyki. Podczas dłuższej półrocznej praktyki mogą oni uczyć języka w organizacjach, szkołach językowych lub firmach. Więcej informacji na www.TeachTheWorld.pl
Jak zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe lub wzbogacić nasze CV? Jak wyróżnić się pośród tylu kandydatów? Jak jednocześnie mieć dużo zabawy i zwiedzić egzotyczne zakątki świata? Odpowiedź jest prosta: można wyjechać na zagraniczną praktykę edukacyjną. Międzynarodowa organizacja AIESEC uruchomiła program „Teach the World”, który umożliwia wyjazd do Turcji, Chin Kolumbii i Kostaryki. Praktyki te są płatne, wynagrodzenie to zwykle średnia krajowa brutto. Trwają ok. 6 miesięcy, choć można znaleźć i trwające dłużej oferty. Wyjeżdżając możemy pracować głównie jako nauczyciel lub native speaker. Praktyki odbywają się najczęściej w NGO i organizacjach pozarządowych, a także w szkołach językowych i firmach.
Tomek, absolwent anglistyki, tak z zadowoleniem opowiada o swojej przygodzie:
„Moją główną motywacją była chęć podążania „niewydeptanym szlakiem”. Nie chciałem powtarzać zwykłego schematu, który po ukończeniu studiów przewidywał znalezienie ciepłej posady i utrzymanie jej do emerytury. Mój wybór padł na Kostarykę, tam uczyłem angielskiego w prywatnej szkole. Było to dla mnie bardzo cenne doświadczenie pod względem zawodowym, a także rozwoju osobistego. Poznałem wielu interesujących i ciekawych świata ludzi, którzy mi pomogli gdy tego potrzebowałem. Byli nie tylko moimi mentorami i pomocnikami podczas praktyki, ale przede wszystkim przyjaciółmi”
Z entuzjazmem wypowiada się Emilia, która wyjechała na praktykę do Turcji, a potem na Kostarykę: „Moja rola polegała na: po pierwsze- uczeniu języka angielskiego w GlaxoSmithKline, wielkiej międzynarodowej firmie farmaceutycznej; po drugie- przeżyciu najwspanialszej przygody w moim życiu! Co ten rok, spędzony w Kostaryce, zmienił w moim życiu? Wszystko! Zrobiłam mnóstwo rzeczy, o których nigdy bym wcześniej nawet nie zamarzyła, rozwinęłam się profesjonalnie i personalnie. Zrozumiałam, jak to jest kierować się w życiu kostarykańskim mottem PURA VIDA („chwytaj dzień”) i żyć powoli, bezstresowo i… szczęśliwie! Jednym słowem- wykorzystałam możliwość, jaką dał mi AIESEC w 100%! Z głębi serca życzę Ci tego samego!”
Pośród wielu ofert praktyk i stażu za granicą AIESEC wyróżnia m.in.: przygotowanie do wyjazdu, pomoc w formalnościach oraz opieka na miejscu i propozycje na spędzenie czasu wolnego. Organizacja ma 60 lat doświadczenia w prowadzeniu praktyk zagranicznych. Staż zagraniczny łączy w sobie doświadczenie zawodowe, wpis do CV i naukę języków obcych na żywo, ale przede wszystkim ekscytującą przygodę, poznanie innej kultury oraz nowych, ciekawych ludzi.
Na koniec Tomek dodaje – „Punktem przełomowym był pewien artykuł, który mówił, że w życiu zazwyczaj żałujemy straconych i niewykorzystanych okazji. Ja nie chciałem żałować i zastanawiać się „co by było jakbym pojechał... Postanowiłem to zrobić.”
Odważ się i wykorzystaj okazję – tylko do 16 października na na www.TeachTheWorld.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum naszego forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości