Nieprzeczytane posty

Jeżeli wypożyczasz auto zagranicą ...

1
Jeżeli wypożyczasz auto zagranica na czas swoich wakacji musisz zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych spraw.
W niektórych państwach należy posiadać międzynarodowe prawo jazdy, np. Grecja, Egipt, RPA itp.
Uzyskanie takiego dokumentu nie stanowi żadnego problemu, nie ma konieczności zdawania dodatkowego egzaminu. Aby uzyskać taki dokument należy zgłosić się do urzędu z prośbą o wydanie międzynarodowego prawa jazdy, który jest tłumaczony na 10 języków,
Polskie prawo jazdy jest honorowane we wszystkich krajach UE.
Czasami przy wypożyczeniu samochodu może firma poprosić jeszcze do dowód osobisty lub paszport.
Należy również zapytać czy firma wynajmująca samochód pobiera kaucję.
Płacąc za wynajem samochodu np. kartą kredytową, wynajmujący musi być właścicielem tej karty kredytowej.
Ponadto należy zwrócić uwagę, iż wynajmując samochód wynajem umowa jest spisana na osobę wynajmującą, jeżeli chcielibyśmy, aby samochód również użytkowała osoba nam towarzysząca, również musi być wpisana do umowy,a co za tym idzie trzeba będzie więcej zapłacić. Jest to na tyle ważne iż w przypadku np. wypadku drogowego, jeżeli samochód będzie prowadzić inna osoba, która nie będzie znajdowała się na umowie najmu samochodu, mogą być problemy z tego tytułu.
Należy również sprawdzić stan paliwa oraz czy oddając samochód musimy zostawić paliwo w samochodzie czy też nie. W większości firm wynajmujących, nie trzeba zostawiać pełnego baku z paliwem, jednak warto sprawdzić tę sprawę przed dokonaniem wynajmu samochodu.
Potrzebujecie rozliczyć się z podatkiem w Holandii Belgii,Hiszpanii lub Anglii?
Zapraszam na moją stronę, chętnie pomogę:

http://www.kancelariabean.com

Re: Jeżeli wypożyczasz auto zagranicą ...

2
Wypożyczając auto w Polsce spotkałem się również z koniecznością umycia auta przed oddaniem. W większości wypożyczalni opłata za posprzątanie auta jest wliczona i w takim przypadku nie jesteśmy zobowiązani do posprzątania pojazdu, ale warto zwrócić na to uwagę, gdyż później może spotkać nas niemiła niespodzianka. :? Nie wiem jak ta sprawa wygląda w innych krajach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum naszego forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości

cron