Nieprzeczytane posty

Wrześniowe propozycje na wyjazd

1
Duża część z nas planuje urlop dopiero na wrzesień. Po pierwsze ze względu na niższe ceny. Po drugie - są miejsca gdzie w szczycie sezonu wysokie temperatury nie pozwalają na wypoczynek. Po trzecie - nie wszyscy lubią spędzać wakacje wśród tłumów turystów. Przedstawiamy propozycje wrześniowych kierunków urlopowych, przygotowane przez serwis Lonely Planet!

Pierwsza z nich to Chorwacja, która zachęca nie tylko pięknymi krajobrazami i przyjemną temperaturą, ale także stosunkowo niskimi cenami wyjazdów. Tutejsze wybrzeże obejmuje ponad tysiąc wysp, z czego jedynie 47 jest zamieszkałych! Ponad 600 szczyci się mianem bezludnych, a każda jest piękniejsza od drugiej. Niektóre są porośnięte roślinnością, inne otoczone przez rafy koralowe.Ciepły Adriatyk to tylko jeden z wielu atutów Chorwacji. Dla fanów historii i architektury są światowej sławy zabytki, jak na przykład wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Dubrownik i Split. Dla zwolenników aktywnego wypoczynku przepiękne parki narodowe z terenami do uprawiania trekkingu i wspinaczki. Cuda natury, takie jak Jeziora Plitwickie czy wodospady na rzece Krka zaspokoją gusta najbardziej wybrednego turysty.


Jeśli chodzi o duże miasta na Starym Kontynencie, Lonely Planet stawia na stolicę Katalonii. Barcelona to bez wątpienia jedno z najciekawszych miast Hiszpanii - pełne życia, dynamiczne. Kościół Sagrada Familia , promenada Ramblas, kamienice projektowane przez Antonio Gaudiego, zaułki Poble Espanyol (czyli „hiszpańskiej wioski”) to tylko niektóre z jej atrakcji. Wieczorem koniecznie trzeba odwiedzić jeden z niezliczonych barów lub klubów.

Z kierunków poza granicami Europy Lonely Planet radzi wybrać się do Kalifornii. Tutejsze wybrzeże zachwyci z pewnością każdego. Jego prawdziwą perłą jest region Big Sur, który oferuje jedne z najbardziej oszałamiających widoków na świecie. Rozciąga się na długości 110 kilometrów. Tutejsze wzniesienia, których wysokość dochodzi do 1570 m n.p.m., wpadają wprost do oceanu.Poza złocistymi plażami i słynnym Los Angeles, Kalifornia ma do zaoferowania masę atrakcji. Tutejsze parki narodowe należą do najsłynniejszych na świecie, to tu znajdziemy m.in. słynną Dolinę Śmierci. To najbardziej suche miejsce Ameryki i jedno z najgorętszych na Ziemi. Znajduje się ono na pustyni Mojave w południowej części stanu Kalifornia. Dolinę otacza potężne pasmo górskie Panamint z najwyższym szczytem Telescope Peak (3368 m n.p.m.).

Źródło wp pl
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wrześniowe propozycje na wyjazd

4
ja w tym roku byłem na wakacjach we wrześniu
wszyscy twierdzą że wtedy jest o wiele mniej turystów ale ja i tak trafiłem na tłumy
znalazłem fajny kemping http://www.adria24.pl/kempingi-chorwacja-rozac-okrug-gornji-3543/ fajnie wyposażony zaraz koło plaży, jednym minusem było to że rano było za gorąco na spanie w namiocie ale mimo to uważam tą podróż za bardzo udaną
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum naszego forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości