Nieprzeczytane posty

Walka z piractwem w toku

1
Przewodniczący Komitetu Wysokiego Szczebla ds. Piratów pochwalał ostatnio próbę przeniesienia więźniów w porozumieniu między Mauritiusem a Unią Europejską. Jest to pierwszy krok w kierunku osądzenia schwytanych na wodach należących do Mauritiusu piratów.
Minister Spraw Wewnętrznych, Transportu i Energii, Joel Morgan, pochwala decyzję Dziewiątego walnego posiedzenia grupy kontaktowej przeciwko zjawisku piractwa na terenie wybrzeża Somali, które odbyło się w Nowym Jorku na początku miesiąca.
Minister zaznacza, jak ważna dla walki z piractwem jest współpraca z innymi krajami – „Znaczenie Porozumienia o Przeniesieniu Więźniów (CGPCS), które zostało podpisane przez Seszele wraz z naszymi partnerami w walce przeciwko piractwu jest ogromne i ostatnio zostało to otwarcie potwierdzone na tym spotkaniu. Także już od dawna wzywaliśmy inne kraje w regionie, by ustanowiły podobne porozumienia, abyśmy kontynuowali tę walkę razem i skutecznie. Seszele od dawna były przygotowywane na to, by uczynić to, co konieczne, by dać poczucie bezpieczeństwa naszym żeglarzom. Jest to także motywujące dla innych państw, by dołożyły wszelkich starań, aby doprowadzić piratów przed oblicze sprawiedliwości” – dodał Joel Morgan.
Podejmując temat CGPCS, minister zwraca znów uwagę na to, żeby stany jak najszybciej zakończyły negocjacje.
Seszele podpisały już kilka porozumień w sprawie transferu więźniów z wojskowymi okrętami działającymi na Oceanie Indyjskim, które pozwalają na to, by doprowadzić piratów przed sąd.
Na początku tego roku minister Joel Morgan podpisał trzy porozumienia z Przejściowym Rządem Federalnym oraz z somalijskimi władzami w Puntlandii i w Somali w celu ustalenia powrotu piratów do Somali, by tam zostały wykonane wyroki nad więźniami.
Podpisanie było skutkiem wcześniejszych rozmów z Biurem Narodów Zjednoczonych do spraw Narkotyków i Zbrodni (UNODC) i udostępnione zostało przez ambasadora Danii, Thomasa Winklera, który jest przewodniczącym Drugiej Grupy Roboczej do spraw Zagadnień Prawnych dla CGPCS.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum naszego forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości