Nieprzeczytane posty

Biale noce

1
Któż z nas nie chciał by obejrzeć tego niecodziennego zjawiska .Od maja do końca sierpnia, mieszkańcy odległej północy a zwłaszcza w Norwegii podziwiać mogą zjawisko białych nocy dzięki, którym mieszkańcy tamtejszych terenów, oraz ich goście, nie tylko mają dwa razy więcej czasu, ale również energii pozwalającej na aktywne spędzanie wakacji.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Biale noce

3
Polecam każdemu, bo przeżycie jest fenomenalne. Sprawia pewne problemy ze snem, ale cóż stoi na przeszkodzie żeby chodzić spać o 6 rano i wstawać o 15 :) obserwowanie słońca przez całą noc jest fantastyczne.

Wbrew pozorom wcale nie jest tak zimno. Mam zdjęcia z nordkappu w krótkich spodenkach i bluzie. Moim zdaniem pogoda w wakacje przypomina polską aurę - czytaj: może być na prawdę przyjemnie :)
byle dalej...

Re: Biale noce

4
Witam,
chciałbym napisać Wam takie drobne sprostowanie odnośnie tych białych nocy. Mam nadzieję, że się nie pogniewacie :)
A mianowicie: zjawisko o którym tutaj wspominacie to dzień polarny. Jeżeli chodzi o białą noc to polega ona na tym, że Słońce zachodzi poza horyzont, ale możemy obserwować jasną łunę, którą pozostawiają jego promienie. Zmierzch się zamienia w świt, nie obserwuje się całkowitej ciemności. Białe noce na różnorodnych szerokościach geograficznych różnią się między sobą. Nawet u nas w Polsce takie występują w czerwcu, ale nie są one tak jasne jak te w Petersburgu. :)

Re: Biale noce

6
drumbass pisze:chciałbym napisać Wam takie drobne sprostowanie odnośnie tych białych nocy. Mam nadzieję, że się nie pogniewacie
A mianowicie: zjawisko o którym tutaj wspominacie to dzień polarny. Jeżeli chodzi o białą noc to polega ona na tym, że Słońce zachodzi poza horyzont, ale możemy obserwować jasną łunę, którą pozostawiają jego promienie. Zmierzch się zamienia w świt, nie obserwuje się całkowitej ciemności. Białe noce na różnorodnych szerokościach geograficznych różnią się między sobą. Nawet u nas w Polsce takie występują w czerwcu, ale nie są one tak jasne jak te w Petersburgu.
drumbass: masz absolutną rację - nie tylko nie obrazimy się, ale serdecznie dziękujemy! Myślę, że zjawiska białej nocy i dnia polarnego jest często błędnie utożsamiane (jak było w moim przypadku), fajnie, że wychwyciłeś ten błąd! Gratuluję czujności!
byle dalej...

Re: Biale noce

7
Jednak człowiek uczy się przez całe życie. Oczywiście, że jest tak jak piszecie z tymi białymi nocami. Mówi się o nocy polarnej, to i polarny musi być też dzień. Choć białe noce to takie tradycyjne określenie. Natomiast czarne noce już zabrzmiałoby głupio.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum naszego forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości