Nieprzeczytane posty

Jak podróżować: pociągiem? a może samolotem?

1
Oto jest pytanie: jak podróżować: szybko, wygodnie no i tanio!
Ostatnio narasta duże zainteresowanie linią lotniczą niż dojazd pociągiem. Dla przykładu można podać, że korzystając z połączenia lotniczego z Warszawy do Krakowa, zapłacimy znacznie mniej niż za bilet kolejowy.
Dane statystyczne wyraźnie wskazują zainteresowanie podróżnych liniami lotniczymi. W pierwszym kwartale 2011 r. ruch lotniczy pomiędzy portami regionalnymi wzrósł o 25 procent w porównaniu do pierwszego kwartału roku ubiegłego. Przyczyną jest przede wszystkim atrakcyjna cena przewoźnika, a także czas pokonania dojazdu do miejsca docelowego.
Podróż samolotem trwa najczęściej około godziny czasu, pociągiem - czas dojazdu trwa znacznie dłużej i trzeba średnio przeznaczyć około 6 godzin jazdy pociągiem.
Jak zapowiadają loty majowy weekend będą kosztować w obie strony około 200 zł, tak więc około 100 zł mniej niż przejazd pociągiem, pierwszą klasą. Również można wykupić loty w promocji, gdzie w jedną stronę może kosztować np.bilet do Katowic około 56,8 zł, zaś do Rzeszowa - 44,2 zł.
PKP Intercity zapowiada zmiany, szczególnie po modernizacji linii do Gdańska. Pociągi mają być punktualne i czyste.
Oprócz LOT-u oferujących loty na trasie do i z Warszawy, ma dołączyć także Eurolot. Ten ostatni oferuje podróżnym bezpośrednie połączenia z portami.
Ponadto rynkiem krajowych połączeń lotniczych jest zainteresowany m.in. JetAir oraz Bartolini Air.
A więc wybór szykuje się znakomity! Jeżeli również ceny będą atrakcyjne, to napewno wiele osób będzie chciało skorzystać z oferty taniej, dobrej i szybkiej.
Potrzebujecie rozliczyć się z podatkiem w Holandii Belgii,Hiszpanii lub Anglii?
Zapraszam na moją stronę, chętnie pomogę:

http://www.kancelariabean.com

Re: Jak podróżować: pociągiem? a może samolotem?

2
Cena oczywiście ma znaczenie, ale ...ja chyba jestem niereformowalny ;)
Samochód stawiam ponad wszystko, niezależnie od kosztów. Jest kilka powodów-- jakoś nie lubię, gdy moje życie całkowicie nie zależy ode mnie, nie lubię samolotów, oraz to, że ...mieszkam daleko od lotniska i zanim do niego dojadę z uwzględnieniem konieczności wczesnego przyjazdu, jak pomyślę, że w miejscu docelowym mam ponownie czekać na jakiś pojazd, jak....
Jest jeszcze jeden, chyba dla mnie najważniejszy powód. Wyjeżdżając z domu, już za bramą, jestem na urlopie. Podziwiam drogę, przyrodę, szukam ciekawych miejsc, zatrzymuję się gdy tylko poczuję taką potrzebę, a tego wszystkiego w samolocie nie mam. :D
Może, gdybym podróżował służbowo...ale nie, kilka razy gdzieś tam jechałem, Niemcy, Szwecja...jednak samochód wybrałem, to chyba uzależnienie ;)
Np wspomniana Szwecja--samolot, jakiś tam czas i jestem na miejscu, ale czy na miejscu, jeżeli jechałem na "zadupie". A tak, dojazd do Gdyni, prom i piękny w lekkim sztormie rejs, później hotel, spanko i spokojnie podziwiając kraj, na miejsce spotkania.
Całe szczęście mamy wolny wybór :D
Do Hiszpanii, nawet na południe, też swoim autem ;) ile pięknych widoków miałbym po drodze ;)
http://www.wedzarnie.com.pl

Re: Jak podróżować: pociągiem? a może samolotem?

4
Co do lotów wewnątrz krajowych, to faktycznie moga być sporo tańsze od pociągu. Kraków-Warszawa za niecałe 70 zł - nie jest to oczywiście reguła. Kiedy nie kupimy biletu odpowiednio wcześniej, ceny rosną di kilkuset zł.

Zawsze zastanawiam się nad opłacalnością takiego lotu Krk-waw pod względem czasu. Trzeba pamiętać, że podróżując pociągiem wsiadamy w centrum jednego miasta i wysiadamy w centrum drugiego. W przypadku samolotu zawsze należy doliczyć czas potrzebny na odprawę i dotarcie na/z lotniska. Mimo wszystko pewnie nie zdecydowałbym się na lot wewnątrz kraju - tu stawiam na samochód i pociąg (z naciskiem na to pierwsze)

Jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne to bardzo lubię te samolotowe. Dzięki tanim lotom mam szansę w krótkim czasie przemierzyć wiele km za niewielkie pieniądze. Dzięki temu mając do dyspozycji 3 dni weekendu mogę spokojnie wyskoczyć choćby do którejś z europejskich stolic.
Samolotowe wycieczki to nie żelazna reguła jeśli chodzi o wyprawy zagraniczne. Na koncie mam również kilka tych samochodowych (jak na przykład Nordkapp). Niedługo również samochodem wybieram się do Pragi i Budapesztu :)
byle dalej...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum naszego forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości