Nieprzeczytane posty

Podróże w Maju

1
Majówka co roku zachęca wszystkich do kilkudniowych wypadów za miasto i nie tylko. Właściciele pensjonatów, hoteli ,ośrodków zacierają ręce,zwłaszcza po długim okresie zimowym.Za dobę w pokoju na mazurach zapłacimy ok 100 zł, natomiast górach oferują noclegi w cenach ok 500 do 800 zł za 5 dniowy pobyt. I choć kalendarzowy 1 maj wypada w niedziele nic nie stoi na przeszkodzie żeby przedłużyć wolne do 3 maja.Jeśli zatem wybierzemy się w podróż już w piątek wieczorem mamy sporo czasu na odpoczynek i relaks. ;) ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Podróże w Maju

2
i mi udało się zaplanować tegoroczną majówkę nieco wcześniej. Tym razem udało się to dzięki portalom z zakupami grupowymi i zbiegowi okoliczności.

Na pierwszy rzut Praga - tam 4 dni

następnie Bratysława/Wiedeń - jeszcze do końca nie wiem, bo to tylko tylko przejazdem (1 nocleg)

Budapeszt - weekend majowy.

Weekend zaczniemy 27 kwietnia, zaraz po świętach, więc przerwa szykuje się bardzo przyjemna!

notki z poszczególnych miejsc pojawią się w odpowiednich wątkach!
byle dalej...

Re: Podróże w Maju

4
Ogólnie rzecz biorąc, dla mnie też powinien to być dzień normalnej pracy. Prowadzę jednak własną działalność gospodarczą i jako własny szef, raz na czas, kiedy odpowiednio wcześnie się do tego przygotuję, mogę pozwolić sobie na małe odstępstwa :) Mam nadzieję, że wszystko fajnie się poskłada i majówka będzie przyjemna.
byle dalej...

Re: Podróże w Maju

5
U mnie będzie zupełnie na odwrót.Praga przelotem, natomiast Wiedeń i Bratysława na dłużej.Najbardziej jednak cieszy mnie fakt iż doczekamy się nowych relacji w podróży, miejmy nadzieje że tym razem drogi moderatorze uraczysz nas swoimi zdjęciami :D :D :D , zwłaszcza że z tego co zdążyłem się zorientować lubisz fotografować ;) ;) (Gratuluje wyjazdu również i ja :D )
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Podróże w Maju

6
Rowery na bagażnik hakowy i w drogę, na Mazury, jak dobrze pójdzie to na prawie cały tydzień.
Las, jeziora, może jakieś rybki (kupne, nie łowię ;) ), wędzenie i ...luz, wreszcie kilka dni urwane stresowi.
Będę podziwiał odradzającą się po zimie przyrodę, może jakieś zwierzaki w puszczy podpatrzę, plany nowej wędzarni zrobię...

Re: Podróże w Maju

7
No i świetnie - sam chętnie wybrałbym się na mazury - uwielbiam tamtejszy klimat i mam cała masę przyjemnych wspomnień.

Przy okazji: bagażniki hakowe na rowery to rewelacja! Korzystaliśmy z nich w ostatnie wakacje jadąc w sumie z 4 rowerami (!) jednym samochodem (2 na dachu, 2 na haku) i muszę przyznać, że byłem bardzo mile zaskoczony. Montuje się błyskawicznie, rowery wsadza bardzo łatwo - no dla mnie hit! Jedyny mankament to korzystanie z bagażnika, kiedy bagażnik jest założony, ale akurat w samochodzie, którym podróżowaliśmy mieliśmy uchylną szybę w klapie bagażnika - bardzo użyteczna sprawa.

Co do zdjęć: no postaram się poprawić i w miarę możliwości nie zwlekać, bo potem zabrać się do przeglądania archiwum zdjęć to...
byle dalej...

Re: Podróże w Maju

8
To nie jest mankament, to był niższej klasy bagażnik hakowy. ;)
Dobre, nie zawsze najdroższe bagażniki mają system odchylania, często zależy od jakości. Taki system w pełni umożliwia otwieranie klapy bagażnika, mamy swobodny dostęp do bagażu.
Najlepsze bagażniki odchylają się tak bardzo, że np, ja mam klapę otwieraną na bok (zajmuje ona najwięcej miejsca) i otwieram ją w pełni. Rowery "zjeżdżają" poziomu haka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum naszego forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości