Nieprzeczytane posty

Może już wkrótce bez wizy do USA

1
Co jakiś czas wraca temat zniesienia wiz dla Polaków. Rzecznik MSZ Pan Marcin Bosacki powiedział w ubiegły poniedziałek, iż MS jest zadowolone z osiągniętych aktualnie wysiłków na rzecz zniesienia wiz dla Polaków, jednak na efekty należy jeszcze poczekać.
TVP w poniedziałkowych wiadomościach poinformowało, że w tym tygodniu do Kongresu amerykańskiego ma trafić projekt w tej sprawie.
Marcin Bosacki powiedział PAP, iż ta inicjatywa jest znana dla jego resortu. Jak zaznaczył: „Wiemy o tych wysiłkach, jesteśmy z nich zadowoleni, ale jeśli chodzi o ich efekty,to poczekamy aż te rezolucje zostaną wprowadzone w życie”.
Projekt zniesienia wiz jest opracowywany przez polityków z Chicago (stan Illinois): senatora Mark Kirk (Republikanin) oraz dwa kongresmeni z Partii Demokratycznej: Michael Quigley i Dan Lipinski.
Pomysłodawcy tej idei uważają iż Polakom należy się w jak najszybszym terminie umożliwić wyjazd do Stanów Zjednoczonych bez wizy.
W czasie pobytu w USA prezydenta Bronisława Komorowskiego w czasie spotkania z prezydentem USA Barack Obama, została wyrażona nadzieja, że już wkrótce wizy zostaną zniesione tuż przed końcem kadencji, a więc w roku 2013. Prezydent Obama zadeklarował również iż ta sprawa stała się dla niego sprawą priorytetową.
Radosław Sikorski, szef polskiej dyplomacji również wypowiedział się na ten temat w TOK FM. Sikorski w czasie ubiegłotygodniowej wizyty w USA spotkał się m.in. z Markiem Kirkiem z Chicago, który powiedział, iż w tym tygodnie będzie złożony projekt stosownej rezolucji w sprawie wiz dla Polaków.
Jednocześnie apeluje się do Polaków, aby starali się przebywać w USA w wyznaczonym terminie i przestrzegać powrotu do kraju.
Potrzebujecie rozliczyć się z podatkiem w Holandii Belgii,Hiszpanii lub Anglii?
Zapraszam na moją stronę, chętnie pomogę:

http://www.kancelariabean.com

Re: Może już wkrótce bez wizy do USA

2
Właśnie przeczytałem, że sprawa wiz dla Polaków trafiła już do Kongresu, ale nie wiadomo kiedy będzie rozpatrywana. Oby jak najszybciej i z pozytywnym skutkiem. Czekam na to z niecierpliwością, bo marzy mi się wycieczka po Parkach Narodowych USA, ale obiecałem sobie, że jak długo będą obowiązywały wizy Do USA się nie wybiorę. I to nie z obawy, że mi odmówią. Chcę uniknąć tych wszystkich procedur z odpowiadaniem na wiele osobistych pytań, wypraw do konsulatu na rozmowę itp. Są to rzeczy nieco upokarzające dla nas i czas to zmienić. Załatwiając wizy do innych krajów czegoś takiego nie ma.

Re: Może już wkrótce bez wizy do USA

3
Dla wszystkich,którzy borykają się z wciąż aktualnym zakazem wjazdu do USA bez wiz,teraz może przekonać się jak wygląda procedura wizowa od strony prawnej i nie tylko

Konsorcjum Polskich Biur Podróży - Trade & Travel Company organizuje prezentację dotyczącą oferty wyjazdów do Stanów Zjednoczonych, jak i procedury związanej z uzyskaniem wiz dla polskich turystów.

Szczegóły dotyczące wizowania przedstawi Szef Sekcji Konsularnej Konsulatu Amerykańskiego w Krakowie - Jeffrey C. Vick. Prezentacja odbędzie się podczas Targów Turystycznych we Wrocławiu w dniu 08.04.2011 o godz. 14:15 (Sala nr 2, Hotel Orbita, wejście od strony hotelu).
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Najlepsze miejsca,miasta,plaże i inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości

cron