Nieprzeczytane posty

Najbardziej tajemnicze miejsca na świecie

1
Kolejny ciekawy ranking tym razem zapraszamy w podróż do najbardziej tajemniczych miejsc na świecie. Jeśli macie równie ciekawe swoje typy miejsc zapraszam do uzupełniania listy.

Zaczynamy oczywiście od końca czyli od numeru 10 .Wyspa Dębów
Wyspa dębów.jpg
Wyspa dębów.jpg (17.24 KiB) Przejrzano 9606 razy
Tajemnicza Wyspa Dębów przyciąga poszukiwaczy skarbów już od ponad dwustu lat. Mała wysepka, leżąca w Zatoce Mahone, dwieście metrów od wschodniego wybrzeża Nowej Szkocji w Kanadzie. Swoją nazwę zawdzięcza ogromnym dębom rosnącym niegdyś w okolicy. Do dziś nikomu nie udało się odkryć, co kryje skonstruowany tam przed wiekami blisko 60-metrowy tunel.


9) To miejsce przypadło w udziale zamkowi w Anglii. Wielbiciele legend jednomyślnie potwierdzają jedno - gdyby wzniesiony przez czarodzieja Merlina, a zamieszkiwany przez króla Artura legendarny zamek Camelot udało się odnaleźć, byłby jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych na świecie
miejsce 9.jpg
miejsce 9.jpg (10.8 KiB) Przejrzano 9609 razy
8) Dobrze znany nam wszystkim potwór - Nessie z Loch Ness to nasza propozycja nr 6

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać potwora z głębin. Legenda potwora jest ciągle żywa i to po paru stuleciach, wciąż przyciąga nad jezioro rzesze turystów.
Szkocja.jpg
Szkocja.jpg (50.5 KiB) Przejrzano 9609 razy

7)
Pustynny płaskowyż położony 400 kilometrów na południe od Limy, słynie z kolekcji wyrytych w ziemi gigantycznych linii oraz wyobrażeń ludzi, zwierząt i roślin. Geoglify powstały dzięki usunięciu warstwy czerwonych kamieni, co odsłoniło jaśniejsze, piaszczyste podłoże. Ponieważ liczące dziesiątki i setki metrów figury najlepiej widać z powietrza, pojawiały się liczne hipotezy próbujące wytłumaczyć, czemu miały służyć. Mówiło się między innymi o kalendarzu, tablicy astronomicznej, znakach dla bogów i "znakach drogowych" dla latających talerzy. Według wielu naukowców pełniły niegdyś funkcję dróg. Uznano je również za album astronomiczny. Inni natomiast twierdzą, że wykonywanie gigantycznych rysunków na ogromnych przestrzeniach było ulubioną rozrywką ludu z Nazca. Linie można jedynie podziwiać z lotu ptaka. Teren jest całkowicie zamknięty dla zwiedzających w celu jego ochrony.
nr 7.jpg


6)

Mowa o Tybecie miejscu pełnym magi, tajemniczości i wielu nieodkrytych miejsc.Wedle legend istnieje ono, ukryte gdzieś między szczytami Himalajów. Czarodziejska kraina Shangri-La po raz pierwszy pojawiła się w naszej kulturze za sprawą powieści "Zaginiony horyzont" autorstwa Jamesa Hiltona. Mieszkańcy doliny wiodą rajskie życie, jedynym ich wysiłkiem jest skrywanie istnienia tego miejsca, poszukiwanego przez tak wielu.
tybet.jpg
tybet.jpg (66.23 KiB) Przejrzano 9609 razy
5)

Stonehenge

Stojąc o kilkadziesiąt metrów od liczących sobie dziesiątki wieków kamieni zastanawiamy się, jaka moc jest w nich, jaką tajemnicę kryją w sobie. Co roku przybywa tu ok. 700 tys. turystów z całego świata. W naszym rankingu numer 5
stonehenge.jpg


4) El Dorado, Kolumbia

W głębinie amazońskiej dżungli, za porośniętymi bujną roślinnością drzewami, kryje się olśniewające królestwo złota. A przynajmniej tak głosi legenda. Gdy hiszpańscy zdobywcy podchwycili wieść o El Dorado (po hiszpańsku "el dorado" oznacza "ten złoty", co odnosiło się do mitycznego rytuału oklejania wodzów Indian złotym pyłem, a następnie obmywaniu ich w jednej z kolumbijskich rzek), wybuchła prawdziwa gorączka złota. Swoje źródło znalazła na andyjskich wyżynach, przesuwając się stopniowo przez leśne tereny Peru, Wenezueli i Gujany - i tak przez dwa tysiące lat. Nikomu jednak nie udało się znaleźć ociekającego złotem miasta, zapewne dlatego, że zwykło ono uciekać przed niegodnymi go zdobywcami.
El_Dorado.jpg
3)

Trójkąt Bermudzki

Największa zagadka wszech czasów, miejsce od wieków cieszące się złą sławą. Znajduje się pomiędzy Florydą, Bermudami i Puerto Rico.
bermudy.jpg
bermudy.jpg (22.53 KiB) Przejrzano 9609 razy
2) Kolejna pozycja to Dolina Królów w Egipcie.

Tajemnicza klątwa faraonów, mająca padać na tych, którzy ośmielą się zakłócić spokój zmarłych. Turystów to jednak nie zniechęca - egipska Dolina Królów wciąż pozostaje jedną z najliczniej obleganych atrakcji Egiptu. Nic dziwnego, opowieści o jej wspaniałościach wcale nie są przesadzone. Dolina Królów to obowiązkowy punkt programu w trakcie pobytu w Egipcie. Jeśli gdziekolwiek na świecie można poczuć żywą obecność legendy, to z całą pewnością tutaj.
dolina-krolow-w-egipcie-by-cedmars.jpg
1) Zaginiona Atlantyda
Atlantyda.jpeg
Atlantyda.jpeg (34.71 KiB) Przejrzano 9609 razy
Legenda o Atlantydzie datuje się przynajmniej z czasów greckiego filozofa Platona, który 2400 lat temu twierdził, że Atlantyda była niegdyś wyspą leżącą „poza Słupami Herkulesa", a więc obecną Cieśniną Gibraltarską. Jej mieszkańcy byli wielcy i potężni, lecz zarówno ich samych, jak ich piękne miasta pochłonęła morska głębia po trzęsieniu ziemi około 9600 roku przed naszą erą. Archeolodzy znaleźli ślady rozmaitych miejsc mogących uchodzić za ślady dotkniętej katastrofą kultury Atlantów.A jak było naprawdę. Możecie się odwiedzić oglądając film Film Zaginiona Atlantyda

Dla wszystkich zainteresowanych tematem polecam filmy podróżnicze szczegoły poniżej

Zaginione skarby starożytności Film o Jerozolimie

Indie- Zaginione skarby starożytności Film o Indiach Starożytne skarby starożytności.

Japonia- Zaginione skarby starożytności

Film o Japonii film 1


Film o Japonii film 2

Grecja- Zaginione skarby starożytności

Grecja- Skarby starożytności
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Najbardziej tajemnicze miejsca na świecie

3
JA czytałam ponad pół roku temu książke podróżniczo-historyczno-ezoteryczną(parapsychologiczną?), autor pisał o rozmowie z jakimś mnichem z Tybetu, podobno w jakichś jaskiniach w Tybecie są jacyś praludzie w stanie medytacji, Atlanci i jeszcze inni. Nie mam znadania na ten temat, ale historia wydaje sie byc ciekawa, chociaz ja nie odwazylabym sie isc do takiej jaskini, nawet jakby ktos mi powiedział, że na 100% te historie to tylko mity:P Ów książka nosi tytuł
''ręce precz od tej książki', niektóre nowości w niej zawarte są wg mnie absurdalne, ale ta o której napisałam wyżej, zdaje sie miec cien prawdopodobienstwa.
Przydatne, konkretne informacje o produktach spożywczych i zawartych w nich substancjach odżywczych. Zapraszam: http://polowanie-na-zdrowie.blogspot.com/

Re: Najbardziej tajemnicze miejsca na świecie

5
Ja czytałam teorię, że możliwe, iż przy ich powstaniu byli obecni i pomocni kosmici :P Nie wiadomo tego, ale sama jestem raczej zdania, że ludzie nie wyewoluowali na Ziemi, pozatym jest wiele malowidel, ktore mozna interpretowac, czasem wrecz trzeba, jako przybycie 'ludzi z kosmosu', tworzonych tysiące lat temu. Czytałam tezkiedys o jakims miejscu, nie pamietam czy to było w Polsce, czy w Czechach, czy Słowacji, miejsce gdzie przy jakims tam kamieniu ludzie chorzy zdrowieja, a zdrowi nagle momentalnie choruja, nie sprawdzłąm, wiec nie wiem, ale czytalam pare relacji. Czasem mozna sobie poczytac takie paranaukowe rzeczy, niektore na pewno maja w sobie choc troche prawdy.
A tak w ogóle jest na forum ktoś kto pływał na/w jeziorze Loch Ness? Nie bardzo wierzę, by w jeziorze bez wiedzy ludzi zachowały się żywe zwierzeta o takich rozmiarach, ale z tego co wiem to w ów jeziorze podczas poszukiwan potwora, odkryto LAthimerie uznane dawno za wymarłe. Chyba ze pomylilam jeziora, ale wydaje mi się, ze nie :D
Przydatne, konkretne informacje o produktach spożywczych i zawartych w nich substancjach odżywczych. Zapraszam: http://polowanie-na-zdrowie.blogspot.com/

Re: Najbardziej tajemnicze miejsca na świecie

9
a w Polsce tez są tajemnicze miejsca, pełne magii lub budzące zgrozę. na mnie niesamowite wrażenie zrobiło (już niestety albo i stety przebudowywane) miasto widmo Gródek k.Bornego Sulinowa, znane też jako Kłomino. O jeju jak sobie przypominam to miejsce to mam ciary na plecach.o zgrozo.
wiem też, że w Polsce wiele mamy takich opuszczonych, siejących postrach miast... polecam
zatrzymaj się. rozejrzyj w koło. jak pięknie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Najlepsze miejsca,miasta,plaże i inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 178 gości

cron