Nieprzeczytane posty

Najbardziej zaniedbane miasta Polski

1
Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o tym że słynna Piotrkowska będzie wizytówką Kraju. Tym razem jak się okazuje Łódź stała się kolejnym nr 1, jednak jako najbardziej zaniedbane miasto Polski. Tuż za nim uplasowały się Bytom oraz Wałbrzych. Ankieta została przeprowadzona przez portal wp.pl . W tym miejscu jednak trzeba dodać iż ankieta ma na celu jedynie naświetlić problem władzom wspomnianych miast i nie jest ona ani żadnym rankingiem ani tym bardziej ogólnopolskim raportem.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Najbardziej zaniedbane miasta Polski

2
Coś w tym jest. Przez Łódź miałam jedynie okazję od czasu do czasu przejeżdżać samochodem - i widziałam tylko blokowiska z paskudnymi graffiti na ścianach. Nie miałam okazji zobaczyć nigdy centrum, nie wiem więc jak z estetyką najważniejszej części miasta... za to Bytom mam pod nosem i serce mnie boli, kiedy widzę, jak kiepsko władze dbają o to miasto. W Gliwicach ciągle coś się dzieje: remont starówki, poszerzanie istotnych dróg, odnowa budynków (nie tylko kamienic w centrum, ale i bloków w typowo 'robotniczych' do niedawna dzielnicach, gdzie ściąga się ze środków unijnych azbest ze ścian i zastępuje bezpieczniejszym dla środowiska styropianem). A Bytom jak stał - tak stoi, chociaż można by zrobić z nim coś ciekawego.
PS: Jest grupa ludzi, którzy już drugi raz próbowali odwołać prezydenta mojego miasta, Gliwic, mimo że dzięki niemu powstaje mnóstwo fantastycznych rzeczy (głównie mam na myśli remonty i renowacje). To między innymi przez tego typu "żółć" Polska wygląda tak, a nie inaczej.

Re: Najbardziej zaniedbane miasta Polski

3
Zaniedbana jest cała Polska, ale ja wam powiem, że mi się to podoba. Takie cudnie zapuszczone miejsca ;), porośnięte trawą, bluszczem. To jest stan naturalny a nie lśniące polbruki, marmury, oświetlone elewacje kościołów - to sztuczność, która dużo kosztuje i nie wygląda wcale dobrze.

Re: Najbardziej zaniedbane miasta Polski

5
byłam kiedyś w Kłodzku i szczerze mówiąc miasto nie zrobiło na mnie najlepszego wrażenia... Zatrzymałam się tam, bo na zdjęciach w internecie naprawdę mi się spodobało, jednak obrzydliwy fetor starych piwnic, jaki unosił się z kamienic w centrum miasta i ogólna szarzyzna jakoś mnie zniechęciły... Fakt, że znajduje się tam też kilka ciekawych budowli/miejsc, ale mimo wszystko mam mieszane uczucia...

Re: Najbardziej zaniedbane miasta Polski

6
Bytom rzeczywiście jest w opłakanym stanie, ale prawda jest taka, że chyba w każdym mieście znajdzie się dzielnica, w której budynki się sypią, jest szaro i ponuro... na Śląsku szczególnie dobrze jest to widoczne w przypadku starych, zaniedbanych familoków, z brudnymi podwórkami. Tam wygląda tak, jakby czas stanął w miejscu. Tzn. może inaczej - wszystko się tam starzeje, nie widać ani krzty odnowy, nowoczesności, radości życia na ulicach...

Re: Najbardziej zaniedbane miasta Polski

8
Królewskie miasto Kraków - Witamy! Wjeżdżasz do miasta i po godzinie ból głowy z powodu .... zanieczyszczenia powietrza. Normy zanieczyszczenia są przekroczone w sezonie grzewczym nawet sześćset razy. Przyczyna: opalanie węglem w scislym centru, spalanie smieci w domowych piecach i coraz szczelniejsza zabudowa miasta.
Nie zapomnijcie podczas turystycznych wojaży w Krakowie o ...maseczkach i tlenoterapii.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Najlepsze miejsca,miasta,plaże i inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

cron