Nieprzeczytane posty

Malediwy

1
Piszcie,kto byl na tych pieknych wyspach jakim sa Malediwy,a moze macie zamiar tam pojechac? Ja wybieram sie tam w podroz poslubna w przyszlym roku i juz nie moge sie doczekac.

Re: Malediwy

2
Jak dotąd nie wiele wiedziałem o Malediwach.Troszkę poczytałem i jak zobaczyłem ceny wyjazdów to pomyślałem:na razie zostane przy zwiedzaniu Europy.Od czegoś trzeba zacząć.
Max

Re: Malediwy

7
To zalezy czego oczekujesz, czy wolisz wieksza wyspe czy malutka. Generalnie nawet na wiekszych wyspach jest cisza i spokoj, to nie Dominicana czy Ibiza, ale sa malutkie wysepki ktore mozesz obejsc wokol, zaledwie w 10 minut i mysle ze takie sa najbardziej romantyczne i najlepsze jak na podroz poslubna. Zalezy tez na ile tam jedziesz, bo wiadomo przez 2 tygodnie na takiej malenkiej wysepce mozna sie zanudzic (ja bym nie wytrzymala ;) ) , no chyba ze ktos lubi tylko lezec na plazy ;) Poza tym nie na wszystkich wyspach jest all inclusive, no chyba ze nie zalezy ci na tym.

Re: Malediwy

8
kasia pisze:To zalezy czego oczekujesz, czy wolisz wieksza wyspe czy malutka. Generalnie nawet na wiekszych wyspach jest cisza i spokoj, to nie Dominicana czy Ibiza, ale sa malutkie wysepki ktore mozesz obejsc wokol, zaledwie w 10 minut i mysle ze takie sa najbardziej romantyczne i najlepsze jak na podroz poslubna. Zalezy tez na ile tam jedziesz, bo wiadomo przez 2 tygodnie na takiej malenkiej wysepce mozna sie zanudzic (ja bym nie wytrzymala ;) ) , no chyba ze ktos lubi tylko lezec na plazy ;) Poza tym nie na wszystkich wyspach jest all inclusive, no chyba ze nie zalezy ci na tym.
Ja byłem na Malediwach w 1991 roku na wysepce która się nazywała Little Hura (jak ktoś zna niemiecki to wie co znaczy "Hure", a skrzyżowanie ang. little z niem. Hure brzmi śmieszne). Za dzień płaciłem 35 USD all inclusive (tzn. jedzenie ale bez picia- butelka 0,25 coli kosztowała 1,5 USD), ale bez słodkiej wody w prysznicu. Wysepka miała może ze 300 m długości i 100 m szerokości i po 2 dniach już było nudno (a musiałem tam być tydzień, bo tak miałem zabukowany lot dalej do Singapuru). Jedzenie - rano: jajko w dowolnej postaci, kawa, herbata, itd.; obiad -zupa - odmiana rosołu i z reguły kurczak lub ryba, kolacja - mniej więcej to samo co obiad. Z biedą wytrzymałem tydzień.
Teraz podobno nie ma tańszego resortu niż USD 100,00 dzień. Generalnie odradzam pobyt na jednej wyspie dłuższy niż 2-3 dni.

Re: Malediwy

9
Zazdroszce ci tej malej wysepki,biorac pod uwage natlok obowiazkow taka wysepka byla by idealná wrecz odskocznia od codzienosci,jakies kolacje nad brzegiem oceanu,nie wspomne juz o nurkowaniu.

Myślę że powinniśmy jednak zacząć od kwestii upodobań,stąd właśnie ogromny wybór resortów,które świadczą usługi wedle upodobać.Oczywiście wysepka o której wspomniałeś nadaje się bardziej dla nowożeńców,gdzie pary skupiają się na sobie,mając piękne widoki w tle.

Sa przecież wyspy które zapewniają tyle rozrywki że nie jesteś wstanie zwiedzić i skorzystać ze wszystkich atrakcji.W tej chwili takie wysepki jak ta o której wspomniałeś kosztują niesamowicie dużo,a poza tym wiele resortów oferuje wyjazdy na inne wyspy niemal codziennie,wszystko uwarunkowane jest tym co lubisz no i oczywiście zasobem portfela ;)

A tak na marginesie to 120 dolarów zapłacisz za średniej klasy resort na dużej wyspie,jeśli chodzi o małe wyspy to ceny wzrastają nawet o kilkaset procent niestety
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Malediwy

10
admin pisze:Zazdroszce ci tej malej wysepki,biorac pod uwage natlok obowiazkow taka wysepka byla by idealná wrecz odskocznia od codzienosci,jakies kolacje nad brzegiem oceanu,nie wspomne juz o nurkowaniu.

Myślę że powinniśmy jednak zacząć od kwestii upodobań,stąd właśnie ogromny wybór resortów,które świadczą usługi wedle upodobać.Oczywiście wysepka o której wspomniałeś nadaje się bardziej dla nowożeńców,gdzie pary skupiają się na sobie,mając piękne widoki w tle.

Sa przecież wyspy które zapewniają tyle rozrywki że nie jesteś wstanie zwiedzić i skorzystać ze wszystkich atrakcji.W tej chwili takie wysepki jak ta o której wspomniałeś kosztują niesamowicie dużo,a poza tym wiele resortów oferuje wyjazdy na inne wyspy niemal codziennie,wszystko uwarunkowane jest tym co lubisz no i oczywiście zasobem portfela ;)

A tak na marginesie to 120 dolarów zapłacisz za średniej klasy resort na dużej wyspie,jeśli chodzi o małe wyspy to ceny wzrastają nawet o kilkaset procent niestety
No to rzeczywiście na Polinezji Francuskiej jest taniej. I bardziej urozmaicenie - bo Malediwy to płaskie atole, a na Polinezji są i atole i wyspy wulkaniczne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Malediwy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości