Nieprzeczytane posty

Malediwy - informacje praktyczne, pogoda w październiku

1
Cześć:) Marzy mi się w tym roku wyprawa na Malediwy, przy próbie zorganizowania samemu wyszło mi drogo, ale znalazłam fajną ofertę z biura podróży - jednak promocja obejmuje tylko dwa terminy w październiku. Wiem, że jest tam jeszcze końcówka pory deszczowej, pytanie jak to faktycznie wygląda z pogodą w tym czasie? Był ktoś może w październiku na Malediwach? Wiem, że najlepszy okres to grudzień-marzec, ale ceny są wtedy kosmiczne.
Oferta jest z wyżywieniem HB, pytanie jakie są mniej więcej ceny na wyspach? (chodzi mi o jedzenie, picie, szukałam trochę w necie, ale zwykle informacje są sprzed kilku lat).
Pytanie najtrudniejsze ale może akurat ktoś wie...widziałam przepiękne zdjęcia plaż na Malediwach na których występuje świecący plankton - czy to występuje tylko w jakimś konkretnym miejscu czy można spotkać wszędzie?
Będę wdzięczna za wszelkie przydatne informacje :)

Re: Malediwy - informacje praktyczne, pogoda w październiku

2
Witaj,

Może zacznę od najtrudniejszego pytania. Ten świecący plankton pojawia się głównie w okresie wiosny i lata, choć nie jest to regułą. Niestety przewidzenie pojawiania się go jest niestety niemożliwe. Jako ciekawostkę dodam że ten kolor pojawia się wówczas gdy plankton się porusza, z powodu stresu lub jako obronę przez wielorybami, które nie lubią tego zjawiska.

Oto miejsca gdzie plankton był widziany :

Kuredu

Październik Reethi

Sierpień, Wrzesień Fihalhohi


Veligandu Styczeń


Athuruga oraz plaża Reethi i Mirihi


Kandolhu Marzec, Filitheyo Styczeń

Jeśli chodzi o ceny to jest drogo. Szczególnie alkohole. Jeśli jednak nie pijesz alkoholu za wiele myślę że half board będzie wystarczający. Ja miałem all a ponieważ nie pije zbyt wiele hb dla mnie byłby wystarczający. Wodę, która dostawałem codziennie oddawałem sąsiadom, którzy mieli HB. Jedzenia natomiast było tyle że idąc na kolacje nie mogłem nic zjeść ponieważ wciąż miałem przez oczami obiad :) :)

Poniżej znajdziesz link do menu z różnych wysp, myślę że znajdziesz troszkę cen

https://www.google.pl/search?q=food+pri ... YHPGyLM%3A


Warto także zapoznać sie z dość tanimi resortami na Malediwach

https://www.tripadvisor.com/HotelsList- ... 92723.html

Co do pogody to jest loteria

Ja byłem we Wrześniu i jak twierdził kelner rzadko kiedy padało tyle co podczas naszego pobytu ( ok 6 dnia na dwa tygodnie). W październiku powinno być lepiej ale obecnie nawet w sezonie może popadać. Dlatego warto wybrać taki resort gdzie jest co robić gdy pogoda nie dopisuje ( np Sun Island). Najlepsze na Malediwach jest to że nawet jak pada to wciąż można snoorkelować lub nurkować ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Malediwy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości