Nieprzeczytane posty

ciekawoski rosja

1
1. Niepodległość od ZSRR uzyskana 26 grudnia 1991.
2. Gęstość zaludnienia wynosi 8,4 osób/km2.
3. Kraj ten jest 55 razy większy od Polski.
4. Główna religią jest prawosławie, 66%.
5. Najdłuższą rzeką jest Lena, 4400 km.
6. Średnia długość życia wynosi 65,8 lat.
7. Ustrój polityczny - republika federalna o semiprezydenckim systemie rządów.
8. Kraj ten zamieszkuje około 200 000 Polaków.
9. Najwyższym szczytem jest Elbrus 5642 m n.p.m.
10. Średnia temperatura wynosi w styczniu -13°C, w lipcu 19°C.
cofać się tylko po to by wziąc rozbieg

Re: ciekawoski rosja

3
Ja od ośmiu lat przyjeżdżam regularnie do Rosji a teraz nawet na stałe mieszkam w Petersburgu i nigdy (ani we wcześniejszej, ani w obecnej sytuacji politycznej) nie spotkała mnie żadna nieprzyjemność z powodu narodowości, czy tego, że mówię po polsku np. w metrze pełnym ludzi.

Re: ciekawoski rosja

4
funswiata pisze: 4. Główna religią jest prawosławie, 66%.
Ja slyszalem i czytalem, ze 75% Rosjan przyznaje sie do prawoslawia i co ciekawe, ze ciagle przybywa.:-)
funswiata pisze: 6. Średnia długość życia wynosi 65,8 lat.
Przecietna dlugosc zycia u mezczyzn, to podobno 60-62 lat!
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!

Re: ciekawoski rosja

5
VillaPalladium_pl pisze:Ciekawe czy ktoś w chwili obecnej wybiera się na wycieczkę do Rosji bo patrząc na to jaka sytuacja panuje na wschodzie to byłby dosyć ryzykowny i odważny krok:)

Mialem okazje w zeszlym roku 2 razy odwiedzic Rosje i absolutnie zero problemow.
Pierwsza to trasa trannsyberyjska, aby bylo ciekawiej z Szanghaju do Moskwy, a druga na Biegun lodolamaczem atomowym. :)
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!

Re: ciekawoski rosja

6
ccc pisze: Ja mialem okazje byc w zeszlym roku 2 razy w Rosji i absolutnie zero problemow.
Pierwsza moja podroz to trasa trannsyberyjska z Szanghaju do Moskwy, a druga lodolamaczem atomowym na Biegun.
Lodołamacz brzmi super! Mogę spytać w jakich celach płynąłeś i z jakiego miasta?

Re: ciekawoski rosja

9
Krzysztof85 pisze: Mogę gdzieś przeczytać relację? Bardzo mnie zainteresowała ta wyprawa.

Nie ma sprawy, jesli jest zainteresowanie Bigunem to postaram sie cos zmontowac, ale dopiero po powrocie z Bhutanu. :)
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości