Nieprzeczytane posty

Re: Potrzebujesz pomocy zapytaj eksperta

2
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia Saksonii. Kraj ten jest bogaty w różnego rodzaju atrakcje i każdy znajdzie coś dla siebie. W stolicy - Dreźnie - koniecznie trzeba zobaczyć: Operę Sempera, kościół Frauenkirche (zbudowany jako protestancki odpowiednik bazyliki św. Piotra), Zamek Rezydencyjny książąt i królów z dynastii Wettynów, a w nim cenny skarbiec, barokowy pałac Zwinger ze słynną Galerią Starych Mistrzów i Muzeum Porcelany, Tarasy Brühla nazywane balkonem Europy czy też katedrę Hofkirche. To tylko najważniejsze z zabytków, poza nimi jest wiele innych i niespotykanych nigdzie indziej miejsc.
Żelaznym punktem odwiedzających Saksonię jest Park Narodowy Szwajcarii Saksońskiej, czyli bajecznie ukształtowane piaskowcowe skały w dolinie Łaby i przejście XIX w. mostem Bastei. Ponadto w okolicy możemy wejść do Königstein- największej górskiej twierdzy Europy, nigdy nie zdobytej i zobaczyć 152 m głębokości studnię.
W okolicach Drezna zachowało się kilka rezydencji władców, chociażby pałac Pillnitz, zamek myśliwski Moritzburg a także barokowy ogród Großsedlitz.
Ważnym miejscem jest również Miśnia, gdzie obok manufaktury najstarszej europejskiej porcelany (można ją zwiedzać) jest ciekawa starówka z XIII w. katedrą i jeszcze starszym zamkiem.
Dla miłośników gotyckich zamków jest tajemnicza warownia Stolpen, gdzie znana również Polakom, hrabina Cosel więziona była przez ostatnie 49 lat swojego życia.
Wymienione tu miejsca leżą niewiele ponad 100 km od polskiej granicy, dlatego dobrym wyjściem jest zakwaterowanie chociażby w przygranicznym Zgorzelcu i urządzanie sobie 1-dniowych wypadów. Z pewnością wyjdzie to korzystnie dla Waszych kieszeni.
W przypadku dodatkowych pytań - służę pomocą :)
Przemysław Lachowicz
Przewodnik po Saksonii
www.it.zgorzelec.pl

Re: Potrzebujesz pomocy zapytaj eksperta

3
Saksończyk pisze:Zapraszam wszystkich do odwiedzenia Saksonii. Kraj ten jest bogaty w różnego rodzaju atrakcje i każdy znajdzie coś dla siebie. W stolicy - Dreźnie - koniecznie trzeba zobaczyć: Operę Sempera, kościół Frauenkirche (zbudowany jako protestancki odpowiednik bazyliki św. Piotra), Zamek Rezydencyjny książąt i królów z dynastii Wettynów, a w nim cenny skarbiec, barokowy pałac Zwinger ze słynną Galerią Starych Mistrzów i Muzeum Porcelany, Tarasy Brühla nazywane balkonem Europy czy też katedrę Hofkirche. To tylko najważniejsze z zabytków, poza nimi jest wiele innych i niespotykanych nigdzie indziej miejsc.
Żelaznym punktem odwiedzających Saksonię jest Park Narodowy Szwajcarii Saksońskiej, czyli bajecznie ukształtowane piaskowcowe skały w dolinie Łaby i przejście XIX w. mostem Bastei. Ponadto w okolicy możemy wejść do Königstein- największej górskiej twierdzy Europy, nigdy nie zdobytej i zobaczyć 152 m głębokości studnię.
W okolicach Drezna zachowało się kilka rezydencji władców, chociażby pałac Pillnitz, zamek myśliwski Moritzburg a także barokowy ogród Großsedlitz.
Ważnym miejscem jest również Miśnia, gdzie obok manufaktury najstarszej europejskiej porcelany (można ją zwiedzać) jest ciekawa starówka z XIII w. katedrą i jeszcze starszym zamkiem.
Dla miłośników gotyckich zamków jest tajemnicza warownia Stolpen, gdzie znana również Polakom, hrabina Cosel więziona była przez ostatnie 49 lat swojego życia.
Wymienione tu miejsca leżą niewiele ponad 100 km od polskiej granicy, dlatego dobrym wyjściem jest zakwaterowanie chociażby w przygranicznym Zgorzelcu i urządzanie sobie 1-dniowych wypadów. Z pewnością wyjdzie to korzystnie dla Waszych kieszeni.
W przypadku dodatkowych pytań - służę pomocą :)
Witam,
Interesuje mnie zaznaczona kwestia - jakiej różnicy w cenie można się spodziewać? Tak na prawdę, biorąc pod uwagę koszt paliwa. Czy ceny za granicą (chodzi mi o kwatery prywatne, hotele w ogóle nie wchodzą w moim przypadku w grę) faktycznie są tak wysokie, że bardziej opłaca się przejeżdżać 100 kilometrów i płacić za benzynę?

Re: Potrzebujesz pomocy zapytaj eksperta

4
Różnica w kosztach odnosi się przede wszystkim do grup. Im większa grupa tym większe oszczędności dla nocujących w Polsce, bo koszt paliwa rozkłada się na większą liczbę osób. W przypadku indywidualnych osób trzeba to zawsze przeliczyć. W saksońskich kwaterach prywatnych trudno jest znaleźć nocleg poniżej 20 euro, a w Zgorzelcu można przenocować za 40 zł. Tak więc w Twoim przypadku Agnieszko faktycznie byłoby korzystniej poszperać za jakimś tanim noclegiem na miejscu niż dojeżdżać z Polski, ale od 3-4 osób już odpłaca się zatankować i przyjechać z kraju.

Pozdrawiam
Przemysław Lachowicz
Przewodnik po Saksonii
www.it.zgorzelec.pl

Re: Potrzebujesz pomocy zapytaj eksperta

5
Witam serdecznie forumowiczów, witam eksperta.

Moje pytanie dotyczy jednego miejsca w Dreźnie lub jego okolicy. Byłem tam za małego i niewiele pamiętam, a na pewno chciałbym tam wrócić.

Utrwaliła mi się w pamięci dość długa, szeroka ulica, po środku której na prawie całej jej długości stała podświetlana fontanna. Było po zmroku, ludzie pewnie odpoczywali po pracy, wzdłuż fontanny rozłożone były leżaki.
Ulica była otoczona kamienicami.

Przepraszam że piszę tak niezwięźle, jak wspomniałem niewiele poza tymi urywkami pamiętam.

Bardzo bym się cieszył gdyby ktoś wiedział o co mi chodzi i nakierował mnie chociażby nazwą ulicy.

Pozdrawiam

Re: Potrzebujesz pomocy zapytaj eksperta

6
Witaj,

Drezno jest dynamicznym miastem, które wciąż się odbudowuje po ostatniej wojnie tym samym ulega wielu przeobrażeniom. Może przed wieloma laty była taka fontanna wzdłuż ulicy. Teraz trudno jest wskazać właściwą lokalizację. Mam 2 typy:
- Prager Str. - ulica wiodąca od dworca głównego do starówki - szeroka i długa, pośrodku fontanny i ławki do wypoczynku, tylko budowle otaczające trudno nazwać kamienicami,
- Hauptstrasse - na nowym mieście - też są miejsca do wypoczynku wokół fontanny, tyle, że ona nie jest wzdłuż ulicy.

Na priva wysyłam Ci dodatkowo linka do spisu wszystkich fontann ze zdjęciami, może coś się przypomni. (tutaj niestety system mi blokuje wstawienie tego linka)

Pozdrawiam
Przemysław Lachowicz
Przewodnik po Saksonii
www.it.zgorzelec.pl

Re: Potrzebujesz pomocy zapytaj eksperta

8
Za kilka dni jadę do Drezna na trzy dni. Ciężko idzie mi przeszukiwanie internetu w celu znalezienia miejsc do zobaczenia, posiedzenia, zjedzenia itp. Takich... hm... klimatycznych, mniej znanych (nie tych z przewodników).
Gdzie warto iść, co zobaczyć, co zjeść i co zrobić w Dreźnie, aby nie zmarnować pobytu tam? :)

Re: Potrzebujesz pomocy zapytaj eksperta

9
Przepraszam, że dopiero teraz, ale majówka była długa i pracująca. Może już to być nieaktualne, ale może na przyszłość się przyda: w Dreźnie zjeść, spędzić czas w klimatycznym miejscu można przede wszystkim w Neustadt. Ta część miasta jest zagłębiem studenckim i gdy ze starego miasta turyści wyjeżdżają, nocą na nowym mieście zaczyna rozkwitać życie. Jest mnóstwo knajpek, często czynnych całą dobę, herbaciarni, kawiarni, pubów z różnymi gatunkami muzycznymi, jednym słowem każdy znajdzie coś dla siebie. Niewielu turystów tam zagląda, a szkoda, bo to ciekawy kontrast do barokowego starego miasta. Najwięcej oryginalnych miejsc znajduje się na ulicach: Louisen Str., Alauner Str. czy Goerlitzer Str.
Zachęcam do zgłębienia tej części miasta :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drezno / Saksonia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron