Nieprzeczytane posty

Porady dla wybierających się w podróż statkiem

1
Temat porad w podróżami statkami będę miał przyjemność rozwijać na bieżąco.Jak się ostatnio przekonałem rejsy wycieczkowe to już nie tylko bogata klientela z USA.Można się o tym przekonać przeglądając oferty przewoźników.Ponieważ brak czasu uniemożliwia mi urlopowy wyjazd na kilka tygodni, w tym roku zdecydowałem się na podróże po Europie.Właśnie niedawno wraz z moją żoną zdecydowaliśmy się na podróż Statkiem.Decyzja odnoście wybory statku oraz miejsca podróży nie jest łatwe,zwłaszcza że firmy prześcigają się w swoich ofertach.Po pewnych rozeznaniach zdecydowaliśmy się na rejs po morzy Śródziemnym, choć jeszcze nie jest to pewne na 100 procent.

Kurs,który mamy w planach zaczyna się od Barcelony,dlaczego Barcelona ?.Otóż jest to jeden z większych portów gdzie stacjonują największe liniowce,a co za tym idzie to właśnie tu można znaleźć ciekawe oferty ( choć i nie tylko tu)
Kolejna kwestia to to iż z mojego miasta lata Ryanair co pozwoli mi na tańsze dotarcie do celu i z powrotem.I to jest główne kryterium ,które powinien brać pod uwagę każdy wybierając się w rejs.

Jeden z kilku rejsów,które bierzemy pod uwagę "CARNIVALE"

Star Barcelona 5:00pm

Dzień na morzu

Florencja 7:00am 7:00pm (CZAS NA ZWIEDZANIE)

Rzym 7:00am 10:00pm

Neapol 7:00am 7:00pm

Sycylia 7:00am 6:00pm

Dzień na morzu

Majorka 7:00am 4:00pm

Marsylia 8:00am 6:00pm

Barcelona powrót 5:00am

To co przemawia za Carnivale to długi czas postojów,jak możecie zauważyć mamy najwięcej z możliwego czasu na zwiedzanie.Braliśmy również pod uwagę rejsy z Wenecji przez Duborwnik,trzy wyspy greckie do Istambułu.Niestety koszta z lotem z Londynu są dużo większe.Jeśli macie jakieś własne doświadczenia to każda rada się przyda.Przewidujemy płynąć na początku czerwca
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Porady dla wybierających się w podróż statkiem

2
W przypadku rejsów na mniejszą skalę warto pamiętać o odpowiednich narzędziach komunikacyjnych np. telefon satelitarny.Z opowiadań znajomych wiem, że zostanie bez łączności na morzu lub innym dużym akwenie wodnym nie jest miłe. Sam przy planowanej podróży staram się już uniknąć tego błędu. Całe szczęście, że połączenia satelitarne są coraz tasze, a samego aparatu telefonicznego nie musimy kupować, ponieważ istnieją możliwości jego wypożyczenia

Re: Porady dla wybierających się w podróż statkiem

3
Hej Raulq - może weź zainwestuj w reklamę i wykup sobie miejsce gdzieś na WP albo Interii? Także na tym forum jest miejsce gdzie można się zareklamować. Ty jak narazie podczepiasz się pod każdy wątek z tymi telefonami satelitarnymi.
Ludzie nie są idiotami więc jak będą potrzebować telefonu to go sobie kupią i wypożyczą - może nawet w Twojej firmie. Więc nie musisz się z tym narzucać.

Re: Porady dla wybierających się w podróż statkiem

8
LukaszP pisze:Ostatnio wycieczki statkami nie kończą się zbyt kolorowo :) Jak nie w pół zatopiony, to z uszkodzonym silnikiem :)
To tak jak pisać, że samoloty są niebezpieczne, kiedy jeden na XXX rozbije się gdzieś w okolicach Rosji...
Podróże i wycieczki statkami są bardziej bezpieczne, niż wożenie tyłka samochodem, zwłaszcza w Polsce, gdzie tylu bandytów, kretynów, pijaków i dewiantów dostaje prawo jazdy, a potem nie dość, że nie potrafią wrzucić kierunkowskazu kiedy trzeba i wjeżdżają w drzewa, bo nie są w stanie zapanować nad autem na trzech szerokich pasach, to jeszcze tłumaczą się słabszym dniem albo tym, że to kobiety są złymi kierowcami, albo rząd Tuska jest do kitu, czy że to wszystko wina komuny...

Re: Porady dla wybierających się w podróż statkiem

10
Nie wiem, czy podczas planowania wycieczki warto jest się kierować doniesieniami o wypadkach komunikacyjnych, bo wtedy to tylko zostanie nam położyć się w domu na łóżku i czekać na śmierć. Jeśli będzie nam ona pisana, to czy będziemy w samolocie, na promie, czy też na rowerze, pewnie nie uda nam się jej uniknąć, więc zdecydowanie odradzam branie tego kryterium pod uwagę i zachęcam do realizowania marzeń. Żadne opowiadanie, żadna relacja znajomego, czy gwiazdy tv nie przysporzy nam tylu wspaniałych wrażeń, co wycieczka, którą sami przygotujemy. Wtedy mamy szansę zapamiętać ją do końca naszych dni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rejsy statkami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

cron