Nieprzeczytane posty

InterRail - tanie pociągi po Europie

1
Jak w temacie - polecam InterRail :)
www interrailnet com
(mam za mało postów więc nie mogę dać linku, wstawcie kropki zamiast spacji - nieprzemyślane to jest, niech moderator poprawi)

Jeżeli ktoś nie słyszał to pędzę z wytłumaczeniem co to jest. Jest to bilet na określony czas na wszystkie połączenia pociągami 2 klasy po Europie. Można wybierać różne opcje, które różnią się okresem ważności biletu, obszarem po którym można jeździć, standardem (1 lub 2 klasa) i różna cena jest dla różnych grup wiekowych. Dokładne ceny znajdziecie tu:
www interrailnet com/interrail-passes/interrail-global-pass

Czemu warto? Poza autostopem to chyba najtańszy sposób ciągłego podróżowania po Europie. Jeżeli ktoś zamierza co 1-3 dni zmieniać miejsce pobytu i lubi klimatyczny stukot pociągu to InterRail jest dla niego :)

WAŻNE!!!
Chyba najgenialniejszą rzeczą w Interrailu jest to, że posiadając tan bilet można za drobną opłatą (ok. 1-15e uro) korzystać też z pociągów ekspresowych, Intercity, TGV itp... W ten sposób kiedy byłem w Paryżu i stwierdziłem, że pogoda mi się ni podobała, to 1,5h później pukałem do drzwi koleżanki w Brukseli - bilet na pociąg TGV wart ok 200euro kupiłem 1,5euro ^_^ Są dodatkowo zniżki dla posiadaczy InterRaila na różnego rodzaju promy, busy, hostele itp

Jak podróżować InterRailem, aby wyszło najekonomiczniej?
- zaplanuj mniej-więcej podróż i policz ile faktycznie dni spędzisz w podróży - być może wystarczy kupić bilet ważny 3 tygodnie, a tylko 10 dni "jeżdżących"
- bardzo dobrym sposobem jest podróżowanie nocnymi połączeniami - dzięki temu oszczędzasz na noclegu. Szczególnie dobre rozwiązanie w zachodniej Europie, gdzie noclegi są drogie, a standard pociągów to 50 lat przed PKP. ożna się wygodnie wyspać
- jeżeli zamierzasz podróżować po zachodniej/północnej Europie to prawie na pewno InterRail - pociągi są tam koszmarnie drogie (!)

Re: InterRail - tanie pociągi po Europie

2
Podróżowałam kilka razy InterRail i muszę powiedzieć, że naprawdę jest tanio.
Pociągi ładne, w miarę czyste, zadbane i komfortowe. Czasami problemem było naprawdę duużo ludzi w okresie wakacyjnym, ale wszystko dało się znieść :) Nasze polskie PKP Intercity w swojej ofercie ma także bilety InterRail, więc można za ich pośrednictwem kupić bilety. Pozdrawiam:)

Re: InterRail - tanie pociągi po Europie

7
Przyznam się,że nie słyszałam o tych pociągach,ale brzmi bardzo interesująco :) Polecam również promocje z dbahn. Mają takie bilety jak Europa Special i już od 19€ można dojechać do Amsterdamu, Paryża czy innych stolic europejskich.Haczyk polega na tym,że ilość biletów jest ograniczona.Plusem jest to,że podróżuje się dość komfortowymi niemieckimi kolejami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polecam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron