Nieprzeczytane posty

Antarktyda

1
Temat tak odległego kontynentu dla wielu z nas kojarzy się z czymś bardzo niedostępnym,wierzę że na naszym forum znajdzie się pasjonat wycieczek w owe strony i przybliży nam miejsca które warto zobaczyć właśnie tam. ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Antarktyda

2
W temacie wypraw w zimne rejony, polecam wszystkim forumowiczom książkę Jacka Pałkiewicza: Syberia. Rejon co prawda inny, ale również zimno. Warto poczytać o zmaganiach nie tylko z niska temperaturą, ale przede wszystkim z własnymi słabościami, jednego z najbardziej znanych polskich podróżników.
byle dalej...

Re: Antarktyda

3
Ciekaw jestem, czu znajdzie się ktoś kto się wybierze w stronę Antarktydy. Znając umiłowanie naszych rodaków pewnie tak, ale pomijając odległość tam jest zimno!!! A większość z nas woli wyjazdy w ciepłe klimaty. Ja osobiście bym się na Antarktydę nie wybrał. Jestem ciepłolubny.

Re: Antarktyda

4
Ja również uwielbiam tropiki,choć nie odmówił bym wyjazdu na Antarktydę.Podróż w takie miejsce dla podróżnika to nie lada wyzwanie. ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Antarktyda

6
Mamy na naszym forum jest ktoś kto podróżuje w te części świata,to właśnie z myślą o nim powstała ta sekcja.Niestety nasz ekspert jest obecnie w podróży,myślę że po przyjeździe odezwie się w temacie ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Antarktyda

7
Witam.
Bardzo się cieszę, iż powstał ten dział.
Sam planuje podróż na Antarktydę za około 5 lat, ponieważ na taką wyprawę trzeba się odpowiednio przygotować fizycznie, psychicznie, jak i finansowo.
Lecz naprawdę warto, znam kilka osób które tam były i mówią, iż jest to niezapomniana przygoda oraz trudno Antarktydę porównać z jakimś innym Kontynentem, podobno jest naprawdę Bajecznie.
Ja od siebie mogę polecić film przyrodniczy :
Encounters at the End of the World . Rewelacyjnie pokazuje Antarktykę, zarówno na lądzie, jak i pod nim.
Oraz kilka książek :
"Poza Horyzonty" - Jasiek Mela,
"Introspekcje Antarktyczne" - Jan Terelak,
"Dlaczego Antarktyda ?" Stanisław Rakusa-Suszczewski,
Transantarktyka - Jean-Louis Etienne,
i przewodnik LONELY PLANET Antarktyda
Dziękuje i Pozdrawiam
meteoryt
Pozdrawiam Meteoryt.

Re: Antarktyda

8
Możesz napisać na w jaki sposób przygotowujesz się to tak trudnej wyprawy.Ile zamierzasz spędzić na Antarktydzie.Czy zamierzam jechać sam czy może grupa,chętnie dowiemy się czegoś więcej
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Antarktyda

9
Witam.
Oczywiście, już opisuje.
Przygotowania do pierwszej wyprawy na Biegun będą trwały 2 lata. W tym czasie muszę codziennie trenować: ćwiczenia lekkoatletyczne, kilkunastokilometrowe spacery z ciężkim plecakiem, niezależnie od pogody, basen, rower itp. Ogólnie, takie kondycyjne. Do tego przed każdą z wypraw treningi techniczno asekuracyjne, jak przy wspinaniu. W kwestii jedzenia jest tak, że będziemy mieli ze sobą palnik i butlę gazową, więc będziemy topić śnieg (słodkowodny), gotujemy go i zalewamy liofilizaty, czyli suche żarcie. Jak jesteśmy silni w środku, to żadna temperatura ani wysiłek nas nie złamie.
Jeśli potrzebujecie szczegółów to polecam w.w. książkę "Poza Horyzonty", na której się wzoruje i tam jest wszystko dokładnie opisane.
Zamierzam spędzić na Antarktydzie kilka miesięcy i wybrać się tam w min. 3 osoby.
Dziękuje i Pozdrawiam
meteoryt
Pozdrawiam Meteoryt.

Re: Antarktyda

10
Jestem pełen podziwu dla kogoś kto tak skutecznie realizuje swoje pasję,zwłaszcza iż to nie lada wyczyn.Jestem przekonany że nie będę jedyną osobą,która będzie cie pytać o twoją ekspedycję.Na początek jednak nasuwa się pytanie skąd takie zainteresowanie właśnie do Antarktydy ?
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Antarktyda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron