Nieprzeczytane posty

Wycieczka do Czarnobyla

1
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Od bardzo dawna fascynuje mnie tematyka związana z Czarnobylem. Zrodził się więc w mojej głowie pomysł, by odwiedzić to miejsce jak najszybciej. Postanowiłem, że to będzie mój cel w te wakacje. Przeszukałem troszkę internet i dowiedziałem się, że nie jest to wcale takie trudne. Podobno niektóre ukraińskie biura podróży organizują takie wycieczki typu Prypeć, Czarnobyl. Moje pytanie jest następujące: czy wiecie cokolwiek co mogłoby przydać mi się podczas takiej wycieczki? Każda informacja jest dla mnie cenna, włącznie z tymi o organizatorach takich wyjazdów. W jaki sposób najlepiej zabrać się za ten temat? I gdzie szukać rzetelnych informacji związanych z tym miejscem? Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Re: Wycieczka do Czarnobyla

2
Również trochę interesowałem się wycieczką do Czarnobyla.
Nie wiem ile w tym prawdy, ale czytałem gdzieś,że tereny Czarnobyla już nie są nadmiernie napromieniowane ( nie licząc samej Zony) , warunkiem uczestnictwa w większości wycieczek jest posiadanie dozymetru(przyrząd służący do określania dawek promieniowania ) ;większość dostępnych wycieczek to wycieczki dwudniowe , w których przewidziano zwiedzanie Lwowa(lub Kijowa) oraz Czarnobyla ;)

Re: Wycieczka do Czarnobyla

4
Ja ze znajomymi rezerwowalam wycieczke do Czarnobyla przez hostel Kiev Central Station. Kontaktowalismy sie z wieloma innymi hostelami ale oni byli najtansi. My rezerwowalismy duzo wczesniej dlatego znizka byla ogromna - ok120$, zamiast 170 ktora oferuja agencje! Hostel tez w bardzo w porzadku, niedrogi, czysto, w centrum, my wszedzie chodzilismy pieszo. nawet bilety na pocig nam kupili! :) takze polecamy goraco.

Re: Wycieczka do Czarnobyla

7
Byłem w Czarnobylu w maju 2013. Bardzo ciekawe miejsce. Radzę jechać małą grupą, natomiast zdecydowanie odradzam grupy, gdzie jest ponad 15 osób. Jeśli ktoś chce poznać tę okolicę dokładniej, to polecam wycieczkę 2-3-dniową. Poza tym odradzam jechać latem - najlepsze miesiące to kwiecień i ew. później na jesieni. Prypeć jest tak mocno zarośnięta drzewami, że latem tak naprawdę zobaczy się niewiele :( W razie pytań służę pomocą.

Re: Wycieczka do Czarnobyla

8
Versinn pisze:Ponoć nadal jest tam bardzo niebezpiecznie, ze względu na bardzo duże stężenie promieni radioaktywnych. Ktoś może to zweryfikować? Bo jest to główny aspekt, który odciąga mnie od wizyt w takich miejscach jak Czarnobyl, czy Prypeć.
Jeśli nie będziesz turlać się po ziemi i jeść mech - nic się nie stanie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ukraina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron