Nieprzeczytane posty

Malta

1
Czy ktoś z naszych forumowiczów odwiedził tą wyspę ? Kuszą mnie bardzo informacje o tanich lotach na Maltę. Zastanawiam się tylko, czy nie będzie tak, że poleci się tanio a na miejscu zostawi fortunę. Z tego co się interesowałem to opłaca się lecieć bardziej na weekend niż dłuższy pobyt, bo wyspa jest na tyle mała, że spokojnie można ją zwiedzić w 3 dni, znajdując też czas na odpoczynek.

Wdzięczny będę za wszelkie doświadczenia, refleksje i przemyślenia.
byle dalej...

Re: Malta

2
Ponieważ ceny są dość wysokie a wyspa jak wspomniałeś jest mała,skłaniał bym się ku opcji kilkudniowej Można oczywiście zostać dłużej,atrakcji bowiem jest sporo.Nurkowanie windsurfing,narty wodne oraz przejażdżki kanu i rowerami wodnym lub jak kto woli tygodniowy odpoczynek na plaży.Wiem jednak że nie jesteś zwolennikiem plażowania,myślę więc że kilka dni w zupełności wystarczy. ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Malta

5
Na Malcie byłam jakieś 7 lat temu więc nie mam "świeżych" wspomnień, ale Blue Lagoon to miejsce, którego nie da się zapomnieć... Jest to cieśnina położona na terenie wysepki Comino (między Maltą a Gozo), na którą można dostać się tylko drogą morską. Atrakcją jest ono samo w sobie: bloki skalne, na których można się rozłożyć i poopalać (jest dość ciasno, bo mnóstwo tam ludzi, ale na to się nawet nie zwraca uwagi), a w dole woda, która ma niesamowite kolory- od turkusowego po atramentowy. Nie ma tam piaszczystej plaży, do wody się schodzi po skałach, ale dzięki temu widoki są cudowne. Na pocieszenie dodam, że dno jest piaszczyste, a woda ciepła jak w basenie. Podobno wyspa Comino liczy jedynie czterech stałych mieszkańców, a jej nazwa pochodzi od kminku, który kiedyś porastał wyspę. Miejsce to urzekło wielu scenarzystów, bo często są tam kręcone reklamówki, a także filmy np. Hrabia Monte Christo. Będąc na Malcie to obowiązkowe miejsce do zobaczenia!

Re: Malta

6
Jestem przekonany że każdy po przeczytaniu twojego postu wybierze to miejsce jako obowiązkowy punk wycieczki.Ja na pewno skorzystam. ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Malta

7
Wybrać się na pewno warto. z tego co zauważyłem, dzięki tanim biletom Ryanaira, o których pisałem w pierwszym poście Malta staje się coraz bardziej popularna jako miejsce nieco dłuższego wypadu weekendowego. Spotkałem się nawet z opiniami ludzi, którzy twierdzili, że więcej niż 3 dni na Malcie nie ma co robić - zaznaczali przy tym zazwyczaj, że nie są fanami wylegiwania się na słońcu.
byle dalej...

Re: Malta

8
Ja tam byłam 3 tygodnie :) ale były to wakacje połączone z kursem angielskiego (polecam, na pewno lepsza alternatywa od deszczowej Anglii). Jakby nie było, po trzech dniach pobytu czułabym niedosyt...

Re: Malta

9
Przyjemne z pożytecznym super.Nie myślałem o Malcie jako o miejscu do nauki angielskiego .Ja niestety wybrałem tę bardziej deszczową opcję i to gorszą od Anglii,no ale cóż
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Malta

10
Zawsze jeszcze można się podszkolić na Malcie ;) tam dzieci od 5 roku życia uczą się angielskiego- w końcu to ich drugi język urzędowy! A taki kurs jest świetnie połączony z wypoczynkiem: od 9 do 13 zajęcia, a potem nas wywozili na plażę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Malta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości