Nieprzeczytane posty

oszczędzania na podróże

1
Witam,
Chciałbym się Was zapytać o Waszą opinie odnośnie firm zajmujących się ubezpieczeniami z funduszem inwestycyjnym. Zaglądam na to forum od jakiegoś czasu. Zwiedziłem już kawałek świata, ale chciałbym bardzo i marzę o podróży wokół całego globu. Wiem, że to drogie marzenia, ale postanowiłem zacząć oszczędzać aby w końcu je zrealizować. Znacie zatem może dobre ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym? Taki, który moje fundusze będzie pomnażał, a nie tracił.
Z góry dzięki za pomoc :)

Re: oszczędzania na podróże

3
ostatnio rozmawiałam z osobą dość mocno zorientowaną w tego typu inwestycjach i twierdzi, ze tzw zlote czasu mineły. Mam tu na myśli, że z takich inwestycji z roku na rok na wakacje odłożyc może być krucho.
Wyobraź sobie, że kolega wyliczył, że większe korzyści przynosi mu aktywne rozeznanie w światku bankowym, korzystanie z ofert np. 200zł za założenie konta; ruchy pomiędzy kartami kredytowymi etc.; dające się łatwo spienięzyć gadżety za załozenie konta/polecenie klienta itp.
Tu w skali roku zarobił więcej i wg niego są to pewniejsze pieniądze, niz inwestycje. Inwestycje bezpieczne, nieagresywne są OK, ale w długim okresie.
Na pewno jednak jego metoda jest czasochłonna, trzeba czytać oferty, regulaminy...ale opłacalna...nie wiem, nie korzystałam z tego sposobu

Re: oszczędzania na podróże

4
fajnie móc odkładać na podróż marzeń. Wydaje mi się, że takie oszczędzanie za jakim ty się rozglądasz jest ciężkie. Znajomy miał takie coś i musiał co roku wpłacać określoną kwotę, Jak nie to groziła mu kara. I przez ileś lat musiał wpłacać bez możliwości wypłaty. I jak przyszło mu zestawienie po 2 latach to nie za dużo zarobił. Prawie nic.

Re: oszczędzania na podróże

5
Witaj, ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym to naprawdę bardzo indywidualna sprawa i czasami w zasadzie kwestia szczęścia. Możesz zarówno na tym zyskać, jak i stracić cały kapitał, który wpłacałaś przez lata. Polisy inwestycyjne pełnią dwie funkcję inwestycyjną i ochronną, tylko ta ochronna jest raczej taka bardziej drugorzędna. Pozdrawiam.

Re: oszczędzania na podróże

7
Nawet jeśli się inwestuje (w cokolwiek) TRZEBA posiadać minimum wiedzy na temat inwestowania. Multum speców, pozyskuje jedynie klientów dla prezesa funduszy zbierając prowizję - chodzi o pozyskanie kapitału klienta bez względu na wynik inwestycji - oczywiście jeśli przyniesie zyski to super - klient dołoży kolejne środki bo przeliczy ile to może zarobić i będzie polecał znajomym. Nie chodzi mi o to, że zawsze tak jest i nie warto inwestować, jednak trzeba być choć minimalnie obeznanym
Męskie problemy? Zapraszam tutaj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

cron