Nieprzeczytane posty

Prośba o opinię wycieczki z Rainbow Tours

1
Witam. Wybieram się na wycieczkę z Rainbow Tours do Egiptu
rainbowtours.pl/egipt-wzdluz-nilu/zakwaterowanie-egt#tabs-2
Wzdłuż Nilu. I mam odnośnie tego kilka pytań. Najlepiej jesli wypowie się tkoś kto był na takowej jakie wrażenia itd. ale chętnie wysłucham każdej opinii o tym biurze podróży i o samej wycieczce.
1. Zakwaterowanie jest w hotelu Empire (trzygwaidkowy) jednak słyszałem o nim w przewadze negatywne opinie. Do wyboru jest jednak kilka innych hoteli po zakończeniu objazdowej części programu i byłbym skłonny wybrać inny. W czasie 4-dniowego pobytu wypoczynkowego jest własnie możliwość zmiany hotelu. Co najdziwniejsze hotele o lepszym standardzie są sporo tańsze i to z opcją All-Inclusive. Dlaczego? Podejrzewam że chodzi o to że Empire jest standardowy i jest to taka baza wypadowa. Ale co w przypadku transerfu z i na lotnisko jesli wybiorę hotel dalej połozony? Czy zbierają ludzi po kolei z hoteli? Poproszę równiez o opinie czystości pokoi oraz o serwowanym jedzeniu. Co wchodzi w opcję All-Inclusive?
2. Jakie statki ma to biuro podróży w trakcie rejsu po Nilu? Jak tam z kolei jest z czystością i jedzeniem?

Re: Prośba o opinię wycieczki z Rainbow Tours

2
Hej,
tak się składa, że równo rok temu byłem na prawie identycznej wycieczce z RT. Prawie - bo Twoja jest "wzdłuż Nilu" a moja była "potęga południa".
1. Biuro podróży - o Rainbow Tours nie można powiedzieć nic złego, cenowo są bardzo konkurencyjni, ofertę mają bardzo bogatą, o klienta dbają. Parę razy już z nimi wyjeżdżałem i generalnie jestem zadowolony w porównaniu z wycieczkami, które miałem z innych biur.
2. sama wycieczka typu objazdówka, część w hotelu Empire część na statku.
- hotel Empire taki sobie, normalny, standardowy nic nadzwyczajnego ale też całkiem przyzwoity. Jedzenie w porządku, żadnej rewelacji (bywałem w ośrodkach z lepszą gastronomią) ale też nie o to chodzi na objazdówkach aby porównywać z all incl. Mają odkryty basen ale o tej porze roku woda jest jeszcze zbyt zimna aby korzystać.
- natomiast statek wycieczkowy - super! Kabiny luksusowe, czyste, posiłki w dużym wyborze, obfite, smaczne i urozmaicone.
- ja nie brałem AI bo i tak te dwa posiłki dziennie w zupełności mi wystarczyły.
3. jednak po zakończeniu części objazdowej, na dalszy pobyt (już czysto wypoczynkowy) radziłbym ci wybrać inny hotel o wyższym standardzie bo wtedy więcej czasu spędzasz w hotelu. Jak to wygląda z transferem, nie wiem, zapytaj na infolinii.
4. jeżeli chodzi o polską pilotkę/rezydentkę to niestety pani niezbyt sprostała zadaniu, była nieco niezorganizowana, kilka razy udzieliła błędnych informacji. Z kolei lokalny pilot wycieczki był Egipcjaninem mówiącym dobrze po polsku. Dobrze nie znaczy bardzo dobrze i o ile podstawowe informacje potrafił prawidłowo przekazać to już przy bardziej skomplikowanych tematach i pytaniach brakowało mu słów i wyrażeń w języku polskim. I to był dla mnie niestety największy minus tej wycieczki, po to wykupuje się objazdówkę aby zwiedzać, chłonąć możliwie jak najwięcej wiedzy itp. a nie słyszeć sztampę, którą sam mogę sobie poczytać w przewodniku.
Ale oczywiście nie jest powiedziane, że trafisz na ten sam zestaw pilotów.

Re: Prośba o opinię wycieczki z Rainbow Tours

3
Najbardziej mi chodzi o czystosc i jedzenie na objazdowce. Jak sie nazywal statek ktorym plynoles i jaka gama serwowanych posilkow? Jest duzy wybor? Na czesc wypoczynkowa kupilem juz All inc. w 5-gwiazdkowym hotelu. Boje sie tylko o ten objazd bo widzialem jeden filmik na YT ktory odstrasza ;/ Nie wiem co myslec.
Film tutaj - w5C6hquzGZw

Re: Prośba o opinię wycieczki z Rainbow Tours

4
ufo1987 pisze:Najbardziej mi chodzi o czystosc i jedzenie na objazdowce. Jak sie nazywal statek ktorym plynoles i jaka gama serwowanych posilkow? Jest duzy wybor? Na czesc wypoczynkowa kupilem juz All inc. w 5-gwiazdkowym hotelu. Boje sie tylko o ten objazd bo widzialem jeden filmik na YT ktory odstrasza ;/ Nie wiem co myslec.
Film tutaj - w5C6hquzGZw
Na wszystkie pytania już odpowiedziałem w poprzednim poście. Nazwy statku nie pamiętam, serwowanego menu też niestety już nie.. :roll:
Co do filmu - jeżeli jest choć w połowie byłby prawdziwy to byłoby koszmarne.
Ale zauważ, że wszystkie zdjęcia są zrobione bez jakiegokolwiek ujęcia z nazwą hotelu lub statku lub z jakimś innym punktem odniesienia potwierdzającym wiarygodność fotografii. Skąd możemy mieć pewność, że fotki są rzeczywiście z tej wycieczki?! Autor nie zrobił żadnego skanu ze swojej reklamacji i korespondencji z Rainbow Tours. Skąd możemy mieć pewność, że sobie tej historii nie wymyślił?! Pod filmem widnieje uwaga: "dodawanie komentarzy do tego filmu jest wyłączone", a to dlaczego? Dzięki temu nie daje się Rainbow Tours żadnej możliwości ustosunkowania się ani skomentowania tego. Niestety coraz częściej zdarzają się klienci, którzy po odbyciu wycieczki wymyślają różne cuda aby wyrwać z powrotem trochę kasy... A poza tym konkurencja też nie śpi...
Nie wiem jak było naprawdę, nie można z góry przesądzać w żadną stronę - ale ja byłbym ostrożny z opieraniem się na wiarygodności jednego anonimowego filmiku.

Re: Prośba o opinię wycieczki z Rainbow Tours

5
No zgadza się, wyłączone komentarze, brak autentyczności, jeżeli na prawdę było by tak źle i niezadowoleni klienci chcieli by to puścić w obieg to pozwoliliby tym bardziej na wypowiadanie się innym. Więc ja podejrzewam, że to konkurencja tym bardziej, że jest to jedyna taka negatywna opinia o RT jaką znalazłem i jedyna aż tak baaaaardzo negatywna. W większości same pozytywy. Czyli ogólnie o jakiś brud i robactwo nie ma co się martwić ani trochę? Mam prośbę: gdybyś mógł i miał w ogóle jakieś fotki z wycieczki to czy mógłbyś wstawić? Zwłaszcza z hotelu i statku :) Dzięki ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie biura podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości