Nieprzeczytane posty

Re: Nowe biuro podróży . Czy się opłaca być agentem ??

2
O czym mówisz o agencji czy touroperatorze?

Jedno gorsze od drugiego, aktualnie jest spore nasycenie agencjami i ciężko przebić się na rynku - na tym tradycyjnym i internetowym.

Widać, że nawet te czołowe agencje działające w sieci miały bądź mają mniejsze bądź większe poślizgi finansowe - Wakacje, Ostatniemiejsca czy Travelplanet.

Bez większych funduszy na mocną promocję i reklamę ciężko.
Myślę, że bardziej efektywniej można zainwestować te pieniądze gdzie indziej.

Re: Nowe biuro podróży . Czy się opłaca być agentem ??

4
Mentol - nie chce na siłę ci odradzać.
Wiem tylko z relacji innych osób, że takie biura i tak się nie utrzymują.

Prowizje bazowe na starcie są często niskie, jeśli jeszcze będziesz preferencyjnie traktował rodzinę, znajomych czy sąsiadów - do działalności trzeba będzie dołożyć.

Chyba, że czerpiesz dochód z jakiegoś innego źródła, z biuro chcesz traktować na zasadzie dodatku i przyjemności.

Re: Nowe biuro podróży . Czy się opłaca być agentem ??

9
Uważam, że obecnie rynek jest na tyle nasycony, że nie odważyłabym się otworzyć biura/sklepu z ofertą turystyczną nawet najlepszych toutoperatorów. Procenty, jakie otrzymuje się ze sprzedaży są wg mnie niewystarczające by utrzymywać się z wysyłania na wakacje rodziny i znajomych.
Pomocne na pewno byłoby posiadanie własnego lokalu, za który nei trzeba odprowadzać czynszu za wynajem. Ważna jest lokalizacja.
Pamiętaj także, iż działając w małej miejscowości i tak klienci mogą korzystać z biur w większym mieście oraz kupować online.
To na prawdę trudny rynek.

Re: Nowe biuro podróży . Czy się opłaca być agentem ??

10
atas pisze:Sprzedaż agencyjna to znacznie mniejsze ryzyko niż organizowanie własnych wyjazdów. Najlepiej właśnie pracować na prowizji za każdym sprzedany wyjazd i nie martwić się o zaliczki zapłacone kontrahentom i pełne obłożenie samolotu czy autokaru. Tak, zdecydowanie się to opłaca :)
nie do końca się opłaca - by zarobić i się utrzymać, trzeba sprzedać na prawdę dużo wycieczek. Poza tym niektóre bp/touroperatorzy mają konkretne wymagania co do biura sprzedającego ich ofertę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie biura podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości