Nieprzeczytane posty

Koh Phangan

1
Koh Phangan jest jednym z najpopularniejszych turystycznie miejsc w Tajlandii, dlaczego? Po spędzeniu kilku dni na wyspie bez problemu byliśmy w stanie odpowiedzieć sobie na to pytanie. Koh Phangan, położona jest na wschodnim wybrzeżu Tajlandii pomiędzy Koh Tao (jeszcze w miare spokojną wyspą), a Koh Samui ( najczęściej odwiedzaną wyspą w Tajlandii). Koh Phangan to jedno z najpiękniejszych miejsc w Azji Południowo-Wschodniej do uprawiania snorkelingu, ponadto jest świetną bazą wypadową do popularnych miejsc nurkowych. Komu spodoba się na Koh Phangan? Moim zdaniem każdy znajdzie tu coś dla siebie. Podczas mojej podróży po Tajlandii, która trwała ponad 5 miesięcy, zatrzymaliśmy się na Koh Phangan na ponad tydzień, zjeździliśmy całą wyspę wzdłuż i wszerz, oraz sfilmowaliśmy wszystkie plaże i interesujące miejsca. Zaskakujące jest to, że na tak małym obszarze znajduje się, tak wiele różniących się od siebie miejsc (zarówno pod względem zagospodarowania turystycznego jak i cech przyrodniczych). Na Koh Phangan znajdziemy zarówno spokojne odizolowane plaże z piaskiem białym jak mąka, ale również kamieniste i niczym nie wyróżniające się zatoki, plaże pełne turystów, ale i takie gdzie nie spotkamy nikogo... Przyjeżdżają tu rodziny z małymi dziećmi, pary, grupy znajomych. Koh Phangan znana jest również z tak zwanych Full Moon Party. W okresie tym trudno znaleźć tu zakwaterowanie. Impreza koncentruje się głównie w okolicach plaży Haad Rin. Jest tam stosunkowo tłoczno, w porównaniu do innych części wyspy, wciągu całego roku. Jeżeli chodzi o moje własne wrażenia, najmilej wspominam plażę Chaloklum (z piaskiem białym jak mąka i najbardziej turkusową wodą jaką w życiu widziałam) oraz plażę Haad Son (niezwykle klimatyczne i spokojne miejsce). Wiadomo, że zamiast czytać o plażach, lepiej je zobaczyć.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyspy Tajlandii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości