Nieprzeczytane posty

Toskania

1
Chciałam sprawdzić czy opisywana w różnych książkach (literatura piękna), przewodnikach itp. Toskania jest rzeczywiście urzekajaca. I pojechałam z jednym z biur podróży właśnie do Toskanii. Przekonałam się na własne oczy, że jest to przepiękna kraina, nostalgiczna, romantyczna i warta zobaczenia, posmakowania win , oliwy i serów. Po drodze zwiedzałam Flirencję, Pizę, Bolonię, Weronę, Rawennę, Sienę i Luccę. Niezapomniana wyprawa romantyczno - historyczna, polecam.

Re: Toskania

2
Witaj.Fajnie jest gościć na naszym forum kogoś z takim bagażem doświadczeń,zwłaszcza na t temat jednego kraju,napisz co konkretnie widziałaś,co warto zobaczyć co nie (zdjęcia mile widziane),ceny,noclegi jeśli pamiętasz itd.Im więcej tym lepiej. :D :D :D :D

Ps byłoby fajnie gdybyś zechciała opisać poszczególne miasta w osobnych wątkach :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Toskania

4
Wybieram się do Toskanii już w sobotę więc będę potem w stanie opisać czy faktycznie jest :) Zatrzymujemy się we Viareggio nad toskańskim wybrzeżem, w planach mamy zwiedzenie wielu toskańskich miast w tym Piza, Florencja, Lukka, San Gimignano, Siena no i oczywiście mniejsze, toskańskie wsie :) Nie moge się doczekac...

Re: Toskania

5
Luksac, brzmi to nieźle, ja się za kilka dni wybieram do Toskanii i zatrzymuję się we Viareggio i szukam ciekawych miejsc, w które moznaby się udac (niekoniecznie takie promowane przez przewodniki) i zastanawiam się właśnie nad tym, musze zobaczyc ile się tam jedzie do okolicy, którą podales... Wyglada pięknie.

Re: Toskania

7
Toskania naprawdę urzeka, choć nie miałem okazji czytać tych wszystkich książek z Toskanią w tle ;)
Byłem koło Sieny w te wakacje w gospodarstwie agroturystycznym w Buonconvento i zamierzam wrócić tam w przyszłym roku. Wspaniałe widoki, relaks, cudowni ludzie.

Re: Toskania

8
Na miejscu polecamy wypożyczyć skuter (ahh te włoskie Vespy! ;) ) i wybrać się na wycieczkę objazdową - niesamowity krajobraz! Wachlarz miejsc wartych zwiedzenia jest w Toskanii imponujący :) Toskańskie miasteczka leniwie budzą się do życia, warto usiąść o poranku z kawą i rogalikiem, wsłuchać się w melodyjne nawoływania włoskich sklepikarzy próbujących zwabić turystów :) Po całym dniu zwiedzania koniecznie oddajcie się smakom toskańskiej kuchni - obok pizzy czy włoskiego makaronu, można skosztować także chleba z oliwą z oliwek, toskańskiej szynki czy fasoli w kilku odsłonach, mmmm, pycha!

Re: Toskania

9
W zeszłym roku byłam kilka dni w Pizie. Udało mi się zabukować tanie bilety na przelot i znalazłam fajny hotelik w pobliżu dworca kolejowego. Jeden cały dzień na zwiedzanie Pizy wystarczył, więc ruszyliśmy na wycieczkę nad morze do Tirenii oraz na całodniową wyprawę do Florencji. Podróż pociągiem zajęła nam coś koło godzinki, po drodze można było podziwiać Toskańskie pejzaże. We Florencji było cudnie - warto się tam wybrać!
Marzy mi się wypad do jakiegoś małego malowniczego toskańskiego miasteczka na wzgórzu... marzenie do spełnienia :)

Re: Toskania

10
Bardzo malowniczą miejscowością jest San Gimignano które jest bardzo popularnym miejscem w Toskanii. San Gimignano znajduje sie na wzgórzu, a nazywa sie to miejsce „Manhattanem Średniowiecza” przez liczne wieże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Toskania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości