Nieprzeczytane posty

Samochodem do Rosji

1
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów są to moje pierwsze kroki na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Tak jak napisałem planuje wyjazd do Rosji swoim własnym samochodem, jeżdżę dużo Polska Czechy Niemcy Francja lecz Rosja to dla mnie trochę inny świat dlaczego? Ano dlatego, że nie miałem nigdy styczności z systemem wizowym czy jakąś zieloną kartą. W krajach UE wystarczy dowód wiem że do Rosji będzie potrzebny również paszport więc właśnie to wyrabiam. Trochę poczytałem i najlepiej udać się tam przez Terespol-Mińsk-Moskwa biorąc pod uwagę moje miejsce zamieszkania, i tutaj powstaje pytanie czy na przejazd tranzytem przez Białoruś również potrzebuje tak kosztownej wizy? Czy może wystarczy jakieś poświadczenie, że udaje się do Rosji. Jak i gdzie wykupie zieloną kartę? Czy potrzebuje oddzielną kartę do Rosji i Białorusi? Jeżeli chodzi o barierę językową nie ma problemów ponieważ cały wyjazd organizuje dla narzeczonej która biegle posługuje się rosyjskim i fascynuje się ich kulturą. Może ktoś z użytkowników odbyl podobną podróż i jest wstanie cos doradzić gdzie i co załatwić. Średni koszt wyjazdu w co warto wyposażyć samochód? Każda rada będzie pomocna wiem, że większość informacji znalazł bym w Internecie lecz są nieaktualne lub uważane za błędne w komentarzach. Dlatego też zwracam się do specjalistów o radę pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości