Nieprzeczytane posty

odwołany lot i co dalej?

1
witam:) otóż kupiłam sobie dwa bilety lotnicze u tego samego przewoźnika ale na dwóch osobnych rezerwacjach. moja pytanie brzmi: co się dzieje gdy przykładowo mój pierwszy lot jest odwołany i nie ma możliwości zdążenia na mój następny lot, który odbywa się kolejnego dnia? jak zachowują się w takich sytuacjach linie lotnicze? czy w takiej sytuacji biorą pod uwagę to, że dnia następnego miała wylatywać już dalej? czy po prostu wszystko przepada:) bardzo dziękuję za wszystkiego odpowiedzi :) (y)

Re: odwołany lot i co dalej?

2
to jest właśnie ryzyko, które podejmujesz kupując kilka biletów.
Zwykle po prostu jesteś traktowana jako 'no show'. i nie otrzymujesz rekompensaty za drugi lot - uznane jest, iż nei stawiłaś się i wina leży po Twojej stronie.
Zajrzyj na stronę przewoźnika, może jakoś reguluje to podany na stronie regulamin

Re: odwołany lot i co dalej?

4
wiele zależy od terminu odwołania oraz przyczyny.
Odwołując z dużym wyprzedzeniem po prostu wypłaca się należność za bilet, od odwołania lotu można się ubezpieczyć, wówczas dostajesz coś na plus.
Gdy odwołanie następuje ze wzgl. na np warunki pogodowe, linie mogą zaproponować inny sposób dotarcia do miejsca docelowego - autokar, pociąg, inny lot. Różnie to wygląda

Re: odwołany lot i co dalej?

5
a czy mając zapas czasu między jednym, a drugim lotem 24 godziny, linia lotnicza zapewni mi, że w ciągu tego czasu dotrę do mojego miejsca docelowego pierwszego lotu ? wydawałoby się to dużym zapasem czasu:) czy zwrócą mi należność za lot i nic więcej- w przypadku gdy lot zostanie odwołany w dzień wylotu.

Re: odwołany lot i co dalej?

6
gdybyś miała bilet łaczony / jeden bilet na cała podróż, to linia zazwyczaj staje na głowie, byś zdążyła na kolejne rejsy.
Podróżując na oddzielnych biletach nie jesteś dla nich pasażerem trasy a-b-c-d, a jesteś trzema pasażerami na każdej z tras.
Wejdź proszę na stronę przewoźnika lub skontaktuj się z nim osobiście, aby dowiedzieć się co przysługuje i w jakim terminie. Polecam też lekturę tzw tabeli frankfurckiej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości