Nieprzeczytane posty

Palestyna - co jest mi potrzebne?

1
Witam :) Utworzyłam konto na forum, ponieważ potrzebuję Państwa porady odnośnie czekającej mnie podróży. Otóż pod koniec grudnia wybieram się zwiedzić tereny Autonomii Palestyńskiej.
Problem polega na tym, że nie wiem jakie dokumenty są mi potrzebne, żeby bezpiecznie dostać się do Izraela, a potem bez problemów do Betlejem. Paszport jest oczywistą sprawą. Ale co dalej? Powinnam załatwiać wizę, jakieś pozwolenia? Gdzie najlepiej szukać tej informacji?

Re: Palestyna - co jest mi potrzebne?

2
Obywatele Polski nie potrzebują wizy aby wjechać do Izraela.
Wszyscy wjeżdżający muszą posiadać paszport, który jest ważny przez co najmniej sześć miesięcy od daty przekroczenia granicy Izraela. Dla polskich obywateli następujących krajów są wydawane bezpłatne wizy turystyczne w każdym z portów lub terminali granicznych w Izraelu.
Przejście graniczne do dwóch głównych miast turystycznych, Betlejem i Jerycho w Autonomii Palestyńskiej jest bezpośrednie, bez uprzedniego sprawdzania i nie wymaga zezwolenia.
Tuż przed planowaną podróżą skontaktowałabym się z ambasadą RP w Izraelu czy nie wprowadzono w ostatniej chwili jakiś zmian.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości