Nieprzeczytane posty

Jakie prawa ma pasażer samolotu?

1
Witam wszystkich forumowiczów. Tydzień temu wróciłam z Portugalii. Lot był opóźniony ponad 5 godzin. W tym czasie nie otrzymaliśmy nawet butelki z wodą. Zastanawiam się, jakie są-prawach-pasazerow-w-przypadku-odwolania-lub-opoznienia-lotu/]prawa pasażera linii lotniczych? Czy mogę się starać o odszkodowanie za tak duże opóźnienie?

Re: Jakie prawa ma pasażer samolotu?

2
Oczywiście na Twoim miejscu pisałabym reklamację do przewoźnika, czy biura podroży, w którym kupowany był bilet czy pakiet wakacyjny.
Warto przeczytać co nt. opóźnień pisze przewoźnik na swojej stronie, powołać się na Europejskie Centrum Konsumenckie oraz tzw tabelę frankfurcką. Co prawda dokument nie jest obowiązujący w Polsce ale na jego powagę wskazuje choćby fakt umieszczenia tabeli frankfurckiej w vademecum konsumenta wydanym przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w 2003 roku.

Re: Jakie prawa ma pasażer samolotu?

3
Tak, jak pisze Marghot trzeba by spojrzeć na stronie przewoźnika i napisać reklamację. Z tego co wiem, biuro nie ma nic do tego. Odpowie, że kierować się do danego przewoźnika, bo stało się to z przyczyn niezależnych od biura podróży, ono tylko pośredniczy w ewentualnej sprzedaży biletów lotniczych. Na pewno kiedy samolot ma opóźnienia do następnego dnia, przewoźnik powinien zapewnić nocleg tym osobom, tyle pamiętam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości