Nieprzeczytane posty

Pogórze Dynowskie, gmina Hyżne.

1
To mój pierwszy post na forum dlatego witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.

Ostatnio w komunikacji miejskiej byłem świadkiem rozmowy dwóch gości, z których jeden zachwalał Pogórze Dynowskie, dokładnie gminę Szklary. Jako, że nigdy nie byłem w tamtych rejonach postanowiłem poszukać co nieco w sieci. Ta jednak milczy na ten temat.

Chciałbym się Was zapytać, czy może ktoś z Was był w tamtych rejonach i może coś więcej na ten temat powiedzieć. Słyszałem, że jest to bardzo malowniczy obszar, dużo ludzi tam wali i w ogóle och i ach. Niestety, jakiekolwiek znalezione przeze mnie wypowiedzi na forum nie miały za dużo wspólnego z wrażeniami z pobytu, a dotyczyły niejasnego procesu sprzedaży gruntów pod wyciąg narciarski przez gminę, słabego zagospodarowania rzeki San i ogólnie że jest tam ładnie, ale na turystyce to oni się nie znają. Zależy mi na informacji dla jakiego typu turysty jest to miejsce. Jak rzeka San to pewnie wędkarstwo, jak widoki to wycieczki. Może ktoś z Was planował się tam wybrać, ale coś Was odwiodło od tego pomysłu.

Pozdrawiam.

Re: Pogórze Dynowskie, gmina Hyżne.

2
Nie jestem w 100% pewna, lecz wydaje mi się, że miejscowość Szklary leży w gminie Hyżne. Ale może mylę miejscowości.
Pogórze Dynowskie najbardziej kojarzy mi się z Przeworska Kolejka Wąskotorowa "Pogórzanin":
Przeworska Kolej Dojazdowa - (PKD, pierwotnie "Wąskotorowa Kolej Lokalna Przeworsk - Dynów", niem. Schmalspurige Localbahn Przeworsk - Dynów, SLPD, znana też jako przeworsko - dynowska kolejka wąskotorowa, Dynówka) - wąskotorowa linia kolejowa łącząca Przeworsk i Dynów, biegnąca doliną rzeki Mleczki.

Ponadto liczne trasy rowerowe o różnej długości i różnym stopniu trudności, ścieżki dydaktyczne, Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego.
Z zabytków budownictwa typu rezydencyjno - obronnego na szczególną uwagę zasługuje XVI - wieczny zamek w Krasiczynie. kościoły zabytkowe w Birczy, Krasiczynie, Rybotyczach i Kalwarii Pacławskiej. cerkwie drewniane w Piątkowej i Leszczynach,cerkwie w Huwnikach, Olszanach oraz najstarsza i jedyna w kraju typu obronnego z XV/XVI wieku w Posadzie Rybotyckiej wewnątrz bogato polichromowana,cerkwie użytkowane jako kościoły rzymskokatolickie w Brylińcach, Jaworniku Ruskim, Kopystnie, Lipie i Mielnowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości