Nieprzeczytane posty

Re: Patenty na wysokie temperatury podczas wycieczki

2
wyjeżdżać w okresie, gdy nie jest upalnie ;) ale nei zawsze się da.
Woda, ręczniki(małe)/chusteczki itp. z do tego woda chłodna i moczenie tychże szmatek i nakładanie ich na kark. Trzymanie się cienia lub wykorzystywanie parasola p/deszczowego, jako ochrony przed słońcem. parasol daje możliwość zrezygnowania z czapki/kapelusza, pod którym też często się pocimy, gdy temperatury są wysokie. Chłodzenie stóp też daje dobre rezultaty.
Przewiewna odzież np. cienki len, długie, szerokie spodnie i koszula/bluzka z długim rękawem.

Re: Patenty na wysokie temperatury podczas wycieczki

5
wybrać wycieczkę w mniej upalny dzień. A w bardziej upalny lepiej spędzić czas trochę na plaży lub basenie, a trochę chłodzić się w hotelowym barze, żeby nie przegrzać głowy. W takie i jedynie takie dni przydaje się hotelowy pokój z klimatyzacją i lodówką pełną napojów. Ja w sierpniu wybieram się do Ustki, widząc jakie teraz są upały, cieszę się, że jednak zarezerwowałam Hotel Lubicz z pełnym wyposażeniem i basenem, żeby mieć blisko i do wody, i do baru z napojami

Re: Patenty na wysokie temperatury podczas wycieczki

6
Ania: Ja jak jadę to oczywiście najpierw się opalam, a potem biorę się za zwiedzanie. Najlepiej albo wcześnie rano, albo wieczorem. I dużo, dużo wody, albo gorącej herbaty raz na czas. Podeślę jeszcze link do wpisu, który trafia w sedno tematu i sama z tego mniej lub bardziej świadomie korzystam :)
http://blog.dragonadventures.pl/jak-radzic-sobie-z-upalami-w-trakcie-wycieczki/

Re: Patenty na wysokie temperatury podczas wycieczki

9
Eden-Ciechocinek_eu pisze:Chyba właśnie o to chodzi aby podczas urlopy na plaży mieć wysoką temperaturę,prawda? Wtedy można się zarówno opalać jak i kąpać w morzu lub jeziorze. Dobrym patentem jest posiadać również taka przenośną lodówkę turystyczną,bardzo się przydaje.
Czytaj proszę z uwagą, pytanie dotyczy wycieczek / zwiedzania podczas panujących upałów. Z lodówką turystyczną trudno spacerować ;) jednak, gdy ktoś wyprawia się samochodem, to lodówkę warto rozważyć.
Osobiście jednak uważam, że lepiej pić nei zimne, a napoje w temp. pokojowej lub nawet ciepłe. A okłady na kark chłodne jak najbardziej

Re: Patenty na wysokie temperatury podczas wycieczki

10
Eden-Ciechocinek_eu pisze:Chyba właśnie o to chodzi aby podczas urlopy na plaży mieć wysoką temperaturę,prawda? Wtedy można się zarówno opalać jak i kąpać w morzu lub jeziorze. Dobrym patentem jest posiadać również taka przenośną lodówkę turystyczną,bardzo się przydaje.

Przede wszystkim pisałam o upałach w kontekście zwiedzania, ale co do leżenia na plaży to przecież to też niezdrowe. Zamierzasz non stop się smażyć przy 40 stopniach? Ja tam wolę zdrowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości

cron