Nieprzeczytane posty

Czy warto wypożyczyć samochód?

1
Witam,
wybieram się z rodziną nad morze, zabieramy ze sobą mnóstwo rzeczy (upominki) bo jedziemy w odwiedziny, w związku z tym mamy pewne problemy logistyczne :) Nie chcemy tarabanić się pociągiem ani busem, nasz samochód podróży nie wytrzyma, więc zastanawiam się nad wypożyczeniem czegoś. Podobno w sieciówkach wypożyczalni różnie bywa, dlatego wybór padł na mniejszą firmę (całkiem porządny samochód - http://www.ddauto.pl/wypozyczalnia-samochodow/osobowe/ford-mondeo-2-0-tdci-115-km-2/) . I tu pytanie, ktoś tę firmę zna? Nie chcę się naciąć, to ma być udany urlop...

Re: Czy warto wypożyczyć samochód?

2
w Polsce i zagranicą w przypadku wypożyczenia auta wg mnie najważniejszą czynnością jest DOKŁADNE zapoznanie się z zasadami wynajmu. Przeczytaj uważnie umowę, zobacz co obejmuje ubezpieczenie, a co wymaga dodatkowej opłaty. Czy kierowca moze być jeden, czy więcej.
Wypożyczalni z kaucją za wynajem, mówię stanowcze NIE. Szukałabym innej

Re: Czy warto wypożyczyć samochód?

3
Dziękuję za odpowiedź.
Wiem już wlaśnie o rzeczach typu płacenie dodatkowo za podstawienie z pełnym bakiem albo za to, że zwróciło się samochód z inną ilością paliwa niż się zabrało. A o co chodzi z limitem kilometrów? Chodzi o minimalny (żeby opłacało im się wynająć) czy maksymalny (żeby nie zajechać auta albo nie wyjechać za granicę)? Przepraszam za głupie pytanie, ale nie potrafię sobie tego inaczej zinterpretować :|

Re: Czy warto wypożyczyć samochód?

4
Minimalnego limitu nie ma - jak dla nich możesz sobie wypożyczyć i postawić na parkingu :) bylebyś zapłacił.
maksymalny bywa.właśnie limit kilometrów również reguluje umowa. Wpisane jest albo bez limitu, albo konkretna ilość np. 250k, a za każdy dodatkowy kilometr podana jest stawka dopłaty.

Re: Czy warto wypożyczyć samochód?

6
Zelek26 pisze:Dziękuję za pomoc, teraz wszystko już jasne. Dokładnie czytać mały druczek :)
mały druczek i odwrotną stronę dokumentu :)
Sieciowe wypożyczalnie zazwyczaj zamieszczają pełną wersje umowy na swojej stronie, zatem w domowym zaciszu można spokojnie się z nią zapoznać.
niektórzy dealerzy samochodów prowadzą także wynajem aut.

Re: Czy warto wypożyczyć samochód?

7
Takiego zwykłego samochodu jeszcze nie wypożyczałem, tylko kampera do tej pory i w tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na bak, czy trzeba zwrócić z pełnym, na godziny w których trzeba samochód zwrócić, stan zbiorników, sezon, z limitem kilometrów jeszcze się nie spotkałem, ale w sumie wypożyczam tylko z jednego miejsca, z Mastercamp, w tym przypadku trzeba również liczyć się z ograniczeniem wieku, trzeba mieć 25 - 65 lat i prawo jazdy od 3 lat. Ogólnie jak się o samochód dba i dokładnie przeczyta warunki na które się zgadza to nie ma się co bać;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

cron