Nieprzeczytane posty

Ameryka Południowa czy Azja ?

1
Witam,

od dłuższego czas mam w planach przerwę i wyjechanie na mniej więcej 3-6 miesięcy w podróż i teraz zastanawiam się który kierunek będzie najtańszy ( chodzi o ogólne koszty życia- jedzenie, noclegi, ewentualnie visy, szczepionki itd)
Nie pytam o to gdzie jest piękniej, ponieważ wierzę, że w każdym miejscu znajdzie się fajne miejsca, fajnych ludzi :)

Chodzi o wylot z Polski, podróżowanie tam koło 3 do 6 miesięcy(w trakcie może się wszystko zmienić) oraz powrót do Polski.
Czy w ogóle ktoś ma w planach taki wyjazd w najbliższym czasie ? :)

Re: Ameryka Południowa czy Azja ?

2
szukasz kompana, czy propozycji wyboru kierunku?
Możesz jechać do Azji (np. Wietnam, Kambodża) czy choćby Rosji. Oba miejsca są wg mnie relatywnie tanie. Do Azji najdroższy wyjdzie bilet np. lotniczy. Ale dobrze szukając można dostać się do wybranego azjatyckiego kraju za na prawdę stosunkowo niewielkie pieniądze. A na miejscu już tanio.

Re: Ameryka Południowa czy Azja ?

3
Bardziej ciągnie mnie jednak do Ameryki południowej, dlatego próbuję się dowiedzieć jakie są tam koszty życia. Z tego co do tej pory wiem, to do wielu krajów nie trzeba wiz, komunikacja jest tania i żywność też. Dopiero się zapoznaję, chcę oszacować koszty wyjazdu maksymalnie do 6 miesięcy. Będę szukać bardziej kompanki, ze względu na to, żeby ewentualnie łatwiej było złapać stopa :)

Re: Ameryka Południowa czy Azja ?

7
Dziękuję za odpowiedź :) To które kraje są najtańsze w Azji no i czy np PAZDZIERNIK 2015- MAX MARZEC 2016 to będzie dobry okres na podróżowanie ? W wolnej chwili na spokojnie poczytam w internecie wszystko, muszę się również dowiedzieć w których krajach obowiązują wizy i ile kosztują, jak również ewentualne szczepienia :)
Widziałem ostatnio w miarę tanie loty do Malezji, więc może warto byłoby zacząć od tego kraju ? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości