Nieprzeczytane posty

Wakacyjna wyprawa na północ

1
Cześć:)
Panuje wyjazd z moją narzeczoną na północ. dokładnie Polska- Litwa- Łotwa- Rosja- Finlandia- Szwecja- Niemcy- Polska.
trasa mniej więcej by przebiegała tak- https://goo.gl/maps/Ud2KQ
Planuję pojechać autem typu pickup- nie terenowym- z namiotem na pace.
I mam kilka pytań związanych.
1) Rosja- ile kosztuje wiza(razem z różnymi opłatami)
2) gdzie można spać w aucie- na dziko
3) może jakieś poprawki do trasy- na pewno pominąłem jakieś wartościowe rzeczy
4) jak jest z rzeczywistymi cenami promów- czytałem że kosztują około 50 euro- czy to prawda?

Re: Wakacyjna wyprawa na północ

3
Zależy czy będziesz korzystał z pośrednictwa w organizowaniu wizy, czy udasz się samodzielnie do ambasady.

Wizy wydawane są w trybie ekonomicznym - 7dni (77zł) lub ekspresowym - 3 dni (177zł). Najdroższa wiza z pośrednictwem, z jaką się spotkałam to 424zł. Jest jeszcze voucher turystyczny 89zł.

Re: Wakacyjna wyprawa na północ

6
Voucher turystyczny, jest jednym z podstawowych dokumentów wymaganych dla uzyskania turystycznej wizy do Rosji. Jest to umowa świadczenia usług turystycznych wraz z potwierdzenie obsługi turysty zagranicznego przez rosyjską organizację prowadzącą działalność turystyczną. Uzyskuje się go na podstawie ważnej imiennej rezerwacji noclegu na terenie Rosji na wszystkie dni pobytu.

Re: Wakacyjna wyprawa na północ

8
To wówczas potrzebna będzie wiza tranzytowa. Podstawą uzyskania wizy jest kopia wizy państwa docelowego i kopia biletów (lotniczych, kolejowych) lub kopia dokumentów samochodowych wraz z oświadczeniem podróżnych o trasie podróży, maksymalnie do 10 dni, jedno- lub dwukrotna.
Wiza tranzytowa nie jest wymagana w przypadku dokonania przesiadki w ciągu 24 godzin bez opuszczania strefy tranzytowej lotniska oraz posiadania wizy (jeżeli jest potrzebna) i biletów do państwa docelowego.
wersja ekonomiczna, wiza w 10 dni - 154zł
wiza expres - 3 dni cena 307zł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 294 gości

cron